gedit 0.9.7 - en to tr translation catalogue (246 entries)

en:  Decimal to _Hex
tr: _Onlu'dan Onaltılıya

en:  Decimal to _Octal
tr: Onlu'dan _Sekizliye

en:  Hex to Decima_l
tr: Onaltılı'dan On_luya

en:  _Change...
tr:  _Değiştir...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
tr: %s%s eklentisi %s olmaksızın kullanılamaz.
     %s için yeni bir konum belirtmek ister misiniz?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
tr: '%s' bir uygulama gibi görünmüyor.

en: '%s' doesn't seem to exist.
tr: '%s' yok gibi görünüyor.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
tr: '%s' bir dizin gibi görünüyor.
    Fakat '%s' bu dizinin içinde bulunamadı .

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
tr: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts ve Evan Lawrence

en: (modified)
tr: (değiştirilen)

en: (readonly)
tr: (salt-okunur)

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
tr: AaBbCcÇçDdEeFfGgĞğHhIıİiJjKkLlMmNnOoÖöPpRrSsŞşTtUuÜüVvYyZz

en: Add _header
tr: _Başlık ekle

en: Add a new view of the document
tr: Belgenin bir yeni görünümünü ekler

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
tr: %s
    
    dosyası kapatılırken bir hata saptandı.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
tr: "%s" dosyası açılırken bir hata saptandı.
    Gereken bellek ayrılamadı.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
tr: "%s" dosyası açılırken bir hata oluştu.
    Lütfen dosyanın var olduğundan emin olunuz.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
tr: %s
    dosyası okunurken bir hata saptandı.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
tr: %s
    dosyası açılırken bir hata saptandı
    
    Gerekli erişim izinlerine sahip olmayabilirsiniz.

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
tr: Tüm değişiklikleri geri almak istediğinizden emin misiniz?
    (%s)

en: Author(s):
tr: Yazar(lar):

en: Browse
tr: Gözat

en: C_lose All
tr: Hepsini Kapa_t

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
tr: Başka bir arama işlemi sürerken satırlar sayılamaz, lütfen arama diyaloğunu kapatın.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
tr: gnome-vfs başlatılamadı.

en: Case _sensitive
tr: Harf büyüklüğüne _duyarlı

en: Change...
tr: Değiştir...

en: Choose the files to compare
tr: Karşılaştırılacak dosyaları seçiniz

en: Close
tr: Kapat

en: Close All Open Files
tr: Tüm Açık Dosyaları Kapatır

en: Close the current file
tr: Çalışılan dosyayı kapatır

en: Colors
tr: Renkler

en: Convert
tr: Dönüştür

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy the selection
tr: Seçimi panoya kopyalar

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
tr: Değiştirmeler için gereken bellek ayrılamadı.

en: Could not allocate the required memory.
tr: Gerekli bellek ayrılamadı.

en: Create a new document
tr: Yeni bir belge oluşturur

en: Cut
tr: Kes

en: Cut the selection
tr: Seçimi taşınmak üzere panoya kopyalar

en: De_scription
tr: Eklenti açıklaması

en: De_tails
tr: Ay_rıntılar

en: Diff found at:
tr: Diff'in yeri:

en: Document has not been saved.
tr: Belge kaydedilmemişti.

en: Documents
tr: Belgeler

en: Editor Behavior
tr: Düzenleyici Davranışı

en: Email
tr: ePosta

en: Email the current document
tr: Belgeyi postala

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
tr: gedit bu eklentiyi kullanarak belgeyi belirtilen adrese
    postalamak için sendmail'i arıyor.

en: Enable _Auto-indent
tr: _Otomatik Girintilemeyi etkinleştir

en: Enable word _wrapping
tr: Sözcük _sarmalamayı etkinleştir

en: Enter the _URL to browse for:
tr: Gözatılacak _Adresi verin:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
tr: Açmak istediğiniz dosyanın konumunu (URI) verin:

en: Error in the pipe.
tr: Veri yolunda hata.

en: Error saving file!
tr: Kaydederken bir hata oluştu!

en: Error, init_plugin returned an error
tr: Hata, init_plugin işlevi bir hata üretti.

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
tr: Hata, eklenti init_plugin işlevini içermiyor.

en: Error, plugin is still in use
tr: Hata, eklenti hala kullanımda

en: Error, unable to open module file, %s
tr: Hata, modül dosyası açılamadı, %s

en: Executing command: %s
tr: Çalıştırma komutu: %s

en: Exit
tr: Çık

en: Exit the program
tr: Uygulamadan çıkar

en: F_rom:
tr: _Kimden:

en: File name:
tr: Dosyaismi:

en: File to use as body of message:
tr: İleti olarak kullanılacak dosya:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
tr: Dosyaismi: %s
    
    Toplam harf sayısı: %i
    Toplam kelime sayısı: %i
    Toplam satır sayısı: %i
    Toplam paragraf sayısı: %i
    Toplam bayt: %i
    
    Geçerli satır: %i
    Geçerli sütun: %i

en: Find
tr: Bul

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: First
tr: İlk

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Fonts/Colors
tr: Yazıtipleri/Renkler

en: Found and replaced %i occurrences.
tr: %i oluşum bulundu ve değiştirildi.

en: From a file on disk
tr: Diskteki bir dosyadan

en: From document
tr: Belgelerden

en: From:
tr: Kimden:

en: General
tr: Genel

en: Go to a specific line number
tr: Belirtilen satıra gider

en: Goto Line
tr: Satıra git

en: Goto _Line...
tr: _Satıra git...

en: Hello World
tr: Merhaba Dünya

en: Insert Time
tr: Zamanı ekle

en: Insert the shell output in the document
tr: Kabuk çıktısını belgeye ekler

en: Inserts the current date and time
tr: Şimdiki tarihi ve saati ekle

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
tr: %s
    dosyası okunurken hata!
    
    Lütfen bu sorunu submit@bugs.gnome.org adresine rapor ediniz.

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
tr: Sol
    Sağ
    Üst
    Alt

en: Line number:
tr: Satır numarası:

en: Loaded %i files
tr: %i dosya yüklendi

en: Loaded file %s
tr: %s dosyası yüklendi

en: Lynx found at:
tr: Lynx'in yeri:

en: MDI (Multiple Document Interface)
tr: ÇBA (Çoklu Belge Arayüzü)

en: Makes a diff file from two documents or files
tr: İki belge ya da dosyadan bir diff dosyası üretir

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
tr: Diskteki iki belge ya da dosyadan bir diff dosyası üretir
    diff hakkında daha fazla bilgi için konsolda "man diff"
    çalıştırın

en: Manage available plugin modules
tr: Mevcut eklenti modüllerini yönetir

en: New
tr: Yeni

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
tr: Not Defteri
    Tepe Düzey
    Paylaşımsız
    Öntanımlı

en: Notebook _tab position:
tr: Not Defteri _Sekme Konumu:

en: Number Converter
tr: Sayı Dönüştürücü

en: Open
tr: Aç

en: Open (swap) .c/.h file
tr: .c/.h dosyalarını aç (takas et)

en: Open File ...
tr: Dosya Aç...

en: Open a file
tr: Bir dosya açar

en: Open a file from a specified URI
tr: Belirtilen URI'den bir dosya açar

en: Open from URI
tr: URI'den aç

en: Open from _URI...
tr: _URI'den aç...

en: Orientation
tr: Yön

en: Page: %i/%i
tr: Sayfa: %i/%i

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Paper
tr: Kağıt

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste the clipboard
tr: Panodan yapıştırır

en: Pick a Font
tr: Bir yazıtipi seçiniz

en: Pick a color
tr: Bir renk seçiniz

en: Plugins manager...
tr: gedit Eklenti Yöneticisi...

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preview data to be printed
tr: Yazdırılacak veriyi önizleme penceresinde gösterir

en: Print
tr: Yazdır

en: Print Document
tr: Belgeyi Yazdır

en: Print line _numbers every:
tr: Satır _numarası kaç satırda bir basılsın:

en: Print pre_view
tr: Yazdırma ö_nizlemesi

en: Print pre_view...
tr: Yazdırma öni_zlemesi...

en: Print preview
tr: Yazdırma önizlemesi

en: Print the current file
tr: Çalışılan dosyayı yazdırır

en: Printing
tr: Yazdırma

en: Printing ..
tr: Yazdırma ..

en: Printing ...
tr: Yazdırma ...

en: RO -
tr: Salt-okunur -

en: Redo
tr: Tekrar Yap

en: Redo last operation
tr: Geri alınan işlemi tekrar yapar

en: Remove view of the document
tr: Belge görünümünü kaldırır

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace All
tr: Hepsini değiştir

en: Reverse
tr: Ters

en: Reverse text
tr: Metni ters çevir

en: S_how statusbar
tr: _Durum çubuğunu göster

en: Sample 'hello world' plugin.
tr: Örnek 'Merhaba dünya' eklentisi.

en: Sav_e All
tr: Hepsini _Kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: Save All Open Files
tr: Tüm Açık Dosyaları Kaydet

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: Save the current file
tr: Çalışılan dosyayı kaydeder

en: Se_arch
tr: _Arama

en: Search for a string
tr: Bir metni arar

en: Search from the _beginning of the document
tr: Belgenin başlangıcından itibaren ara

en: Search from the _cursor position
tr: İ_mleçten itibaren ara

en: Search string not found
tr: Aranan dizge bulunamadı

en: Search string not found.
tr: Aranan dizge bulunamadı.

en: Second
tr: İkinci

en: Select the "first" file...
tr: "İlk" dosyayı seç...

en: Select the "second" file...
tr: "İkinci" dosyayı seç...

en: Select the plugins to activate:
tr: Etkinleştirilecek eklentileri seçiniz:

en: Select the working directory...
tr: Çalışma dizinini seç...

en: Sendmail found at:
tr: Sendmail'in konumu:

en: Set limit on _undo levels to:
tr: _Geri almaların sayısı belirtin:

en: Set toolbar according to _system settings
tr: Araç çubuğunu _sistem ayarlarına göre yapılandır

en: Set toolbar to _icons only
tr: Araç çubuğunda yalnız _simgeleri göster

en: Set toolbar to icons with _text
tr: Araç çubuğunda metni de göster

en: Shell Output
tr: Kabuk Çıktısı

en: Shell _command:
tr: Çalıştırılacak komut:

en: Show commands debugging messages.
tr: Komut hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show document debugging messages.
tr: Belge hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show file debugging messages.
tr: Dosya hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show plugin debugging messages.
tr: Eklenti hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show prefs debugging messages.
tr: Tercihler hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show printing debugging messages.
tr: Yazdırma hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show recent debugging messages.
tr: En son hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show search debugging messages.
tr: Arama hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show undo debugging messages.
tr: Geri alma hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show view debugging messages.
tr: Görünüm hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Show window debugging messages.
tr: Pencere hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Specify the working directory and the command you want to run.
tr: Çalışma dizinini ve çalıştırılacak komutu belirtiniz.

en: Subject:
tr: Konu:

en: Tab _width:
tr: Sekme _Genişliği:

en: The "first" document contains no text.
tr: "İlk" belge hiç bir metin içermiyor.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
tr: Seçtiğiniz"ilk" dosya yok 
    
    Lütfen geçerli bir dosya belirtin.

en: The "second" document contains no text.
tr: "İkinci" belge hiç bir metin içermiyor.

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
tr: Seçtiğiniz"ikinci" dosya yok 
    
    Lütfen geçerli bir dosya belirtin.

en: The document contains no data.
tr: Belge veri içermiyor.

en: The file %s was not found.
tr: %s dosyası bulunamadı.

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
tr: ``%s'' dosyası yok. Dosya oluşturulsun mu?

en: The program %s could not be found.
tr: %s uygulaması bulunamadı.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
tr: Kabuk komutu verilmedi.
    
    Lütfen geçerli bir komut girin.

en: The two documents you selected are the same.
tr: Seçilen iki belge birbirinin aynı.

en: This file does not end with a valid extension
tr: Bu dosyanın geçerli bir uzantısı yok

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
tr: %s eklentisini kullanırken "%s" için bir konum belirtilmelidir.

en: To:
tr: Kime:

en: Turn on all debugging messages.
tr: Tüm hata ayıklama iletilerini gösterir.

en: Unable to open recent file: %s
tr: Son çalışılan dosya açılamadı: %s

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo last operation
tr: Son işlemi geri al

en: Untitled
tr: İsimsiz

en: Untitled %i
tr: İsimsiz %i

en: Use the _unified output format (-u option)
tr: _Birleşik çıktı biçemi kullan (-u seçeneği)

en: Web browse plugin
tr: Web tarayıcı eklentisi

en: You can't remove the last view of a document.
tr: Bir belgenin son görünümü kaldırılamaz.

en: You can't revert an Untitled document
tr: İsimsiz bir belge eski haline getirilemez

en: _Activate all
tr: Tü_münü etkinleştir

en: _Add View
tr: Görünüm _Ekle

en: _Background:
tr: _Artalan:

en: _Converted value:
tr: Dö_nüştürülen değer:

en: _Deactivate all
tr: Tümünü _Etkisizleştir

en: _Default font:
tr: Ö_ntanımlı yazıtipi:

en: _Documents
tr: _Belgeler

en: _File
tr: _Dosya

en: _File/
tr: _Dosya/

en: _Foreground:
tr: Ö_nalan:

en: _Landscape
tr: _Enine

en: _Location to search for:
tr: Arama _konumu:

en: _Manager ...
tr: _Yönetici...

en: _Mode:
tr: _Kip:

en: _New
tr: _Yeni

en: _Plugins
tr: _Eklentiler

en: _Portrait
tr: _Dikine

en: _Remove View
tr: Görünümü _Kaldır

en: _Replace with:
tr: _Değiştirilecek:

en: _Revert
tr: _Eski Durumuna Getir

en: _Search for:
tr: _Aranacak:

en: _Subject:
tr: K_onu:

en: _To:
tr: Ki_me:

en: _Value to be converted:
tr: _Dönüştürülecek değer:

en: _Working directory:
tr: Ç_alışma dizini:

en: _level(s)
tr: _düzey

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
tr: ``%s'' dosyası değiştirildi . Kaydetmek ister misiniz

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
tr: ``%s''nin üstüne yazılacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: filename
tr: dosyaismi

en: gedit could not create a temp file.
tr: gedit geçici bir dosya oluşturamadı.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
tr: gedit "%s" yazıtipini bulamadı.
    gedit bu yazıtipi olmadan yazdıramaz.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
tr: gedit GNOME için ufak ve kolay kullanılabilen bir metin düzenleyicidir.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
tr: %s
    
    dosyası kaydedilemedi.
    
    Bunun sebebi bilinmiyor (1) . Lütfen bu sorunu submit@bugs.gnome.org adresine rapor ediniz.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
tr: %s
    
    dosyası kaydedilemedi.
    
    Bunun sebebi bilinmiyor (2) . Lütfen bu sorunu submit@bugs.gnome.org adresine bildiriniz.

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
tr: %s
    dosyası kaydedilemedi
    
    Gerekli erişim izinlerinizin bulunduğundan ve
    dosya yolunun var olduğundan emin olunuz.

en: gedit: Browse for program location...
tr: gedit: Uygulama konumuna gözat...

en: gedit: Diff plugin
tr: gedit : Diff eklentisi

en: gedit: E-mail plugin
tr: gedit: ePosta eklentisi

en: gedit: Number Converter plugin
tr: gedit: Sayı Dönüştürücü eklentisi

en: gedit: Preferences
tr: gedit: Tercihler

en: gedit: Print Preview
tr: gedit: Yazdırma önizleme

en: gedit: Set program location...
tr: gedit: Uygulamanın konumunu belirt...

en: gedit: Shell Output plugin
tr: gedit: Kabuk çıktısı eklentisi

en: gedit: Web Browse plugin
tr: gedit: Web Tarayıcı eklentisi

en: gedit: e-mail plugin
tr: gedit : ePosta eklentisi

en: l_ine(s)
tr: s_atır

en: label
tr: yafta

en: label12
tr: yafta12

en: label13
tr: yafta13

en: location
tr: konum
