gedit 0.9.7 - en to sk translation catalogue (240 entries)

en:  Decimal to _Hex
sk: z desiatkovej do šes_tnástkovej

en:  Decimal to _Octal
sk: z desiatkovej do _osmičkovej

en:  Hex to Decima_l
sk: zo šestnástkovej do _desiatkovej

en:  _Change...
sk: _Zmeniť...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
sk: %sModul %s nie je možné používať bez %s. 
     Chcete uviesť nové umiestnenie %s?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
sk: '%s' nevyzerá ako program.

en: '%s' doesn't seem to exist.
sk: '%s' asi neexistuje.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
sk: '%s' vyzerá ako priečinok,
    ale '%s' v ňom nie je.

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
sk: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts a Evan Lawrence

en: (modified)
sk: (zmenené)

en: (readonly)
sk: (len pre čítanie)

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sk: AaÁáÄäBbCcČčDdĎďEeÉéFfGgHhIiÍíJjKkLlĹĺMmNnŇňOoÓóÔôPpQqRr

en: Add _header
sk: Pridať _hlavičku

en: Add a new view of the document
sk: Pridá nový pohľad dokumentu

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
sk: Nastala chyba pri zatváraní súboru:
    
    %s

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
sk: Nastala chyba pri otváraní súboru "%s".
    Nie je možné získať dostatok pamäte.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
sk: Nastala chyba pri otváraní súboru "%s".
    Prosím, overte, že súbor existuje.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
sk: Nastala chyba pri čítaní súboru:
    
    %s

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
sk: Nastala chyba pri čítaní súboru: 
    
    %s
    
    Overte, že máte práva pre otvorenie tohoto súboru.

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k pôvodnej verzii?
    (%s)

en: Author(s):
sk: Autor(i):

en: Browse
sk: Prehliadač

en: C_lose All
sk: Zavr_ieť všetky

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
sk: Nôžem spočítať riadky, ak prebieha iná vyhľadávacia operácia. Prosím, zatvorte vyhľadávací dialóg.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
sk: Nie je možné inicializovať gnome-vfs.

en: Case _sensitive
sk: Rozlišovať _veľkosť písmen

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Choose the files to compare
sk: Vyberte, ktoré súbory porovnať

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close All Open Files
sk: Zavrie všetky otvorené súbory

en: Close the current file
sk: Zavrie aktuálny súbor

en: Colors
sk: Farby

en: Convert
sk: Prevod

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy the selection
sk: Skopíruje výber

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
sk: Nemôžem naalokovať pamäť pre požiadavku Nahradiť všetky.

en: Could not allocate the required memory.
sk: Nepodarilo sa naalokovať požadovanú pamäť.

en: Create a new document
sk: Vytvorí nový dokument

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut the selection
sk: Vystrihne výber

en: De_scription
sk: _Popis

en: De_tails
sk: De_taily

en: Diff found at:
sk: Diff nájdený v:

en: Document has not been saved.
sk: Dokument nebol uložený.

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Editor Behavior
sk: Chovanie editoru

en: Email
sk: E-mail

en: Email the current document
sk: Poslať aktuálny dokument

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
sk: Odošle aktuálny dokument na nejakú e-mailovú adresu.
    Pre použitie tohoto modulu hľadá gedit program sendmail.

en: Enable _Auto-indent
sk: Povoliť automatické o_dsadzovanie

en: Enable word _wrapping
sk: Povoliť _zalamovanie slov

en: Enter the _URL to browse for:
sk: Zadajte _URL, ktoré chcete zobraziť:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
sk: Zadajte umiestnenie (URI) súboru, ktorý chcete otvoriť:

en: Error in the pipe.
sk: Chyba v rúre.

en: Error saving file!
sk: Chyba pri ukladaní súboru!

en: Error, init_plugin returned an error
sk: Chyba, init_plugin vrátil chybu

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
sk: Chyba, modul neobsahuje funkciu init_plugin

en: Error, plugin is still in use
sk: Chyba, modul sa ešte používa

en: Error, unable to open module file, %s
sk: Chyba, nemôžem otvoriť súbor s modulom, %s

en: Executing command: %s
sk: Vykonávam príkaz: %s

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit the program
sk: Ukončí program

en: F_rom:
sk: _Od:

en: File name:
sk: Meno súboru:

en: File to use as body of message:
sk: Súbor, ktorý sa použije ako telo správy:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
sk: Meno súboru: %s
    
    Celkovo znakov: %i
    Celkovo slov: %i
    Celkovo riadkov: %i
    Celkovo odstavcov: %i
    Celkovo bajtov: %i
    
    Aktuálny riadok: %i
    Aktuálny stĺpec: %i

en: Find
sk: Nájsť

en: Find Next
sk: Hľadať ďalej

en: First
sk: Prvý

en: Fonts
sk: Písma

en: Fonts/Colors
sk: Písma/Farby

en: Found and replaced %i occurrences.
sk: Nájdených a nahradených %i výskytov.

en: From a file on disk
sk: Zo súboru na disku

en: From document
sk: Z dokumentu

en: From:
sk: Od:

en: General
sk: Všeobecné

en: Go to a specific line number
sk: Prejde na daný riadok

en: Goto Line
sk: Prejsť na riadok

en: Goto _Line...
sk: Prejsť na _riadok...

en: Insert Time
sk: Vkladanie času

en: Insert the shell output in the document
sk: Vloží výstup shellu do dokumentu

en: Inserts the current date and time
sk: Vloží aktuálny dátum a čas

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
sk: Interná chyba pri čítaní súboru: 
    
    %s
    
    Prosím, oznámte tento problém na submit@bugs.gnome.org.

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
sk: Vľavo
    Vpravo
    Hore
    Dole

en: Line number:
sk: Číslo riadku:

en: Loaded %i files
sk: Načítaných %i súborov

en: Loaded file %s
sk: Načítaný súbor %s

en: Lynx found at:
sk: Lynx nájdený na :

en: MDI (Multiple Document Interface)
sk: MDI (Rozhranie pre viacero dokumentov)

en: Makes a diff file from two documents or files
sk: Vytvorí diff súbor z dvoch dokumentov alebo súborov

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
sk: Vytvorí diff súbor rozdielov z dvoch dokumentov alebo súborov na disku.
    Pre ďalšie informácie o príkaze diff napíšte "man diff" na príkazovom riadku

en: Manage available plugin modules
sk: Správa dostupných modulov

en: New
sk: Nový

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
sk: Notes
    Horná úroveň
    Modálne
    Štandardné

en: Notebook _tab position:
sk: Umiestnenie _záložky:

en: Number Converter
sk: Prevod čísel

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open (swap) .c/.h file
sk: Otvorí (zamení) .c/.h súbory

en: Open File ...
sk: Otvoriť súbor...

en: Open a file
sk: Otvorí súbor

en: Open a file from a specified URI
sk: Otvorí súbor zo zadaného URI

en: Open from URI
sk: Otvoriť z URI

en: Open from _URI...
sk: Otvoriť z U_RI...

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Page: %i/%i
sk: Strana: %i/%i

en: Pages
sk: Strany

en: Paper
sk: Papier

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste the clipboard
sk: Vloží obsah schránky

en: Pick a Font
sk: Vyberte písmo

en: Pick a color
sk: Vyberte farbu

en: Plugins manager...
sk: Správca modulov...

en: Preferences
sk: Nastavenie

en: Preview data to be printed
sk: Ukážka pred tlačou

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print Document
sk: Tlač dokumentu

en: Print line _numbers every:
sk: Tlačiť čísla ria_dkov každých:

en: Print pre_view
sk: _Ukážka

en: Print pre_view...
sk: Ukážka p_red tlačou...

en: Print preview
sk: Ukážka

en: Print the current file
sk: Vytlačí aktuálny súbor

en: Printing
sk: Tlač

en: Printing ..
sk: Tlačím...

en: Printing ...
sk: Tlačím...

en: Redo
sk: Opakovať

en: Redo last operation
sk: Opakuje naposledy vrátenú akciu

en: Remove view of the document
sk: Odstráni pohľad dokumentu

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetky

en: Reverse
sk: Obracač

en: Reverse text
sk: Obráti text

en: S_how statusbar
sk: Zobraziť _stavový riadok

en: Sample 'hello world' plugin.
sk: Ukážkový modul 'hello, world'.

en: Sav_e All
sk: Uložiť všetk_y

en: Save
sk: Uložiť

en: Save All Open Files
sk: Uloží všetky otvorené súbory

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save the current file
sk: Uloží aktuálny súbor

en: Se_arch
sk: _Nájsť

en: Search for a string
sk: Nájsť reťazec

en: Search from the _beginning of the document
sk: Nájsť od _začiatku dokumentu

en: Search from the _cursor position
sk: Nájsť od _pozície kurzoru

en: Search string not found
sk: Hľadaný text nenájdený

en: Search string not found.
sk: Hľadaný reťazec nenájdený.

en: Second
sk: Druhý

en: Select the "first" file...
sk: Vyberte "prvý" súbor...

en: Select the "second" file...
sk: Vyberte "Druhý" súbor...

en: Select the plugins to activate:
sk: Vyberte moduly pre aktiváciu:

en: Select the working directory...
sk: Výber pracovného priečinku...

en: Sendmail found at:
sk: Sendmail nájdený na:

en: Set limit on _undo levels to:
sk: Nastaviť počet úrovní v_rátenia na:

en: Set toolbar according to _system settings
sk: Nastaviť panel nástrojov podľa s_ystému

en: Set toolbar to _icons only
sk: Nastaviť panel nástrojov len na _ikony

en: Set toolbar to icons with _text
sk: Nastaviť panel nástrojov na ikony s _textom

en: Shell Output
sk: Výstup shellu

en: Shell _command:
sk: _Príkaz shellu:

en: Show commands debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy príkazov.

en: Show document debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy dokumentu.

en: Show file debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy súboru.

en: Show plugin debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy modulu.

en: Show prefs debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy nastavenia.

en: Show printing debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy tlače.

en: Show recent debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy nedávnych súborov.

en: Show search debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy hľadania.

en: Show undo debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy vrátenia späť.

en: Show view debugging messages.
sk: Ukázať ladiace správy pohľadu.

en: Show window debugging messages.
sk: Ukázať okno s ladiacimi správami.

en: Specify the working directory and the command you want to run.
sk: Zadajte pracovný priečinok a príkaz, ktorý chcete vykonať.

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Tab _width:
sk: Šírka _tabulátora:

en: The "first" document contains no text.
sk: "Prvý" dokument neobsahuje text.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
sk: Vybraný "prvý" súbor neexistuje.
    
    Prosím, zadajte platný súbor

en: The "second" document contains no text.
sk: "Druhý" dokument neobsahuje text.

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
sk: Vybraný "druhý" súbor neexistuje.
    
    Prosím, zadajte platný súbor

en: The document contains no data.
sk: Dokument neobsahuje nič.

en: The file %s was not found.
sk: Súbor %s nenájdený.

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
sk: Súbor ``%s'' neexistuje.  Chcete ho vytvoriť?

en: The program %s could not be found.
sk: Program %s nebol nájdený.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
sk: Príkaz shellu je prázdny.
    
    Prosím, zadajte platný príkaz.

en: The two documents you selected are the same.
sk: Dva vybrané dokumenty sú rovnaké.

en: This file does not end with a valid extension
sk: Tento súbor nemá platnú príponu.

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
sk: Pre použitie modulu %s musíte zadať umiestnenie pre "%s".

en: To:
sk: Komu:

en: Turn on all debugging messages.
sk: Zapnúť všetky ladiace správy.

en: Unable to open recent file: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť nedávny súbor: %s

en: Undo
sk: Vrátiť

en: Undo last operation
sk: Vráti poslednú akciu späť

en: Untitled
sk: Bez mena

en: Untitled %i
sk: Bez mena %i

en: Use the _unified output format (-u option)
sk: Použiť _zjednotený výstupný formát (prepínač -u)

en: Web browse plugin
sk: Modul pre prehliadanie WWW

en: You can't remove the last view of a document.
sk: Nemô6ete odstrániť posledný pohľad dokumentu.

en: You can't revert an Untitled document
sk: Nemôžete sa vrátiť v dokumente bez mena.

en: _Activate all
sk: _Aktivovať všetky

en: _Add View
sk: _Pridať pohľad

en: _Background:
sk: Po_zadie:

en: _Converted value:
sk: _Prevádzaná hodnota:

en: _Deactivate all
sk: _Deaktivovať všetky

en: _Default font:
sk: Š_tandardné písmo:

en: _Documents
sk: _Dokumenty

en: _File
sk: _Súbor

en: _File/
sk: _Súbor/

en: _Foreground:
sk: Pop_redie:

en: _Landscape
sk: Na ší_rku

en: _Location to search for:
sk: _Kde hľadať:

en: _Manager ...
sk: _Správca...

en: _Mode:
sk: _Mód:

en: _New
sk: _Nový

en: _Plugins
sk: _Moduly

en: _Portrait
sk: Na _výšku

en: _Remove View
sk: _Odstrániť pohľad

en: _Replace with:
sk: Na_hradiť:

en: _Revert
sk: _Vrátiť

en: _Search for:
sk: _Nájsť:

en: _Subject:
sk: _Predmet:

en: _To:
sk: _Komu:

en: _Value to be converted:
sk: _Hodnota má byť prevedená:

en: _Working directory:
sk: _Pracovný priečinok:

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
sk: ``%s'' bol zmenený.  Chcete ho uložiť?

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
sk: ``%s'' bude prepísaný. Chcete pokračovať?

en: filename
sk: meno súboru

en: gedit could not create a temp file.
sk: gedit nemohol vytvoriť dočasný súbor.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
sk: gedit nenašiel písmo "%s".
    gedit nie je schopný tlačiť, ak toto písmo nie je nainštalované.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
sk: gedit je malý a jednoduchý textový editor pre GNOME.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
sk: gedit nemohol uložiť súbor:
    
     %s 
    
    z neznámeho dôvodu (1). Prosím, oznámte tento problém na submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
sk: gedit nemohol uložiť súbor:
    
     %s 
    
    z neznámeho dôvodu (2). Prosím, oznámte tento problém na submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
sk: gedit nemohol uložiť súbor: 
    
     %s 
    
    Overte, že uvedená cesta existuje a že máte správne práva pre zápis.

en: gedit: Browse for program location...
sk: gedit: Zadanie umiestnenia programu...

en: gedit: Diff plugin
sk: gedit: modul diff

en: gedit: E-mail plugin
sk: gedit: modul e-mail

en: gedit: Number Converter plugin
sk: gedit: modul Prevod čísel

en: gedit: Preferences
sk: gedit: Nastavenie

en: gedit: Print Preview
sk: gedit: Ukážka pred tlačou

en: gedit: Set program location...
sk: gedit: Nastavenie umiestnenia programu...

en: gedit: Shell Output plugin
sk: gedit: Modul Výstup shellu

en: gedit: Web Browse plugin
sk: gedit: modul Prehliadanie webu

en: gedit: e-mail plugin
sk: modul e-mail pre gedit

en: l_ine(s)
sk: _riadkov

en: location
sk: umiestnenie
