gnome-pim - en to pl translation catalogue (325 entries)

en:  changed. Save?
pl:  został zmieniony. Zachować?

en: %A %b %d, %H:%M
pl: %A %d %b, %H:%M

en: %a %b %d %Y
pl: %a %d %b %Y

en: 12-hour (AM/PM)
pl: 12-godzinny (AM/PM)

en: 1st
pl: w 1

en: 24-hour
pl: 24-godzinny

en: 2nd
pl: w 2

en: 3rd
pl: w 3

en: 4th
pl: w 4

en: 5th
pl: w 5

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
pl: Nie można uruchomić nowego procesu GnomeCard. Być może nie znajduje się w ścieżce.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add exception
pl: Dodaj wyjątek

en: Add the contents of another card file
pl: Dołącza zawartość innego pliku kart

en: Add to-do item...
pl: Dodaj pozycję 'do zrobienia'

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Addresses
pl: Adresy

en: Alarms
pl: Ostrzeżenia

en: All day event
pl: Wydarzenie całodniowe

en: Append GnomeCard File
pl: Dołącz plik GnomeCard

en: Appointment
pl: Termin

en: Appointments:
pl: Terminy:

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Bulletin Board
pl: Tablica ogłoszeniowa

en: By Card Name
pl: Według nazwy karty

en: By E-mail
pl: Według adresu e-mail

en: By Name
pl: Według nazwiska

en: By Organization
pl: Według organizacji

en: Car
pl: Samochód

en: Card
pl: Karty

en: Card Name
pl: Nazwa karty

en: Case Sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Categories
pl: Kategorie

en: Categories:
pl: Kategorie:

en: Cellular
pl: Komórka

en: Change current card
pl: Zmienia bieżącą kartę na inną

en: Change selected
pl: Zmień wybrane

en: City:
pl: Miasto:

en: Classification
pl: Klasyfikacja

en: Colors
pl: Kolory

en: Column Display
pl: Wyświetlanie kolumn

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Confidential
pl: Poufny

en: Country:
pl: Kraj

en: Create a new appointment
pl: Tworzy nowy termin

en: Create a new appointment for today
pl: Tworzy nowy termin dla dnia dzisiejszego

en: Create a new calendar
pl: Tworzy nowy termianrz

en: Create a new card file
pl: Tworzy nowy plik kart

en: Create new appointment
pl: Utwórz nowy termin

en: Create new card
pl: Tworzy nową kartę

en: Create to-do item
pl: Utwórz pozycję 'do zrobienia'

en: Current day's number:
pl: Numer bieżącego dnia:

en: DATE
pl: DATA

en: Daily
pl: Dzienny

en: Day View
pl: Widok dzienny

en: Day end:
pl: Koniec dnia:

en: Day numbers:
pl: Numery dni:

en: Day range
pl: Przedział dni

en: Day start:
pl: Początek dnia:

en: Days
pl: Dni

en: Default
pl: Domyślny

en: Del
pl: Usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete all occurances
pl: Usuń wszystkie wystąpienia

en: Delete card
pl: Usuwa kartę

en: Delete selected
pl: Usuń wybrane

en: Delete this appointment
pl: Usuń termin

en: Delete this item
pl: Usuń pozycję

en: Delete this occurance
pl: Usuń bieżące wystąpienie

en: Display
pl: Komunikat

en: Displayed Columns
pl: Wyświetlane kolumny

en: Domestic
pl: Służba

en: Due Date
pl: Data wykonania

en: Due Date:
pl: Data realizacji:

en: Edit appointment
pl: Modyfikuj termin

en: Edit card
pl: Modyfikuje dane karty

en: Edit this appointment...
pl: Edytuj termin...

en: Edit this item...
pl: Modyfikuj pozycję...

en: Edit to-do item
pl: Edytuj pozycję 'do zrobienia'

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Electronic Business Card Manager
pl: Menedżer elektronicznych kart wizytowych

en: Email
pl: E-mail

en: Empty days:
pl: Puste dni:

en: End after
pl: Zakończ po

en: End on
pl: Zakończ dnia

en: End time:
pl: Czas zakończenia

en: Ending date
pl: Data końcowa

en: Erase card
pl: Usuwa kartę

en: Error %s %s.
pl: Błąd %s %s.

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Explanatory
pl: Opis

en: FILE
pl: PLIK

en: Fax
pl: Faks

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
pl: Plik %s zmienił się od momentu otwarcia
    Kontynuować?

en: File As:
pl: Zapisz jako:

en: File to load calendar from
pl: Plik terminarza do wczytania

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Backwards
pl: Wyszukuj wstecz

en: Find Card
pl: Wyszukiwanie karty

en: Find:
pl: Znajdź:

en: First
pl: Pierwszy

en: First Name
pl: Imię

en: First card
pl: Pierwsza karta

en: First:
pl: Imię:

en: Fri
pl: Pią

en: Friday
pl: Piątek

en: Full Name
pl: Pełna nazwa

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: General
pl: Ogólny

en: Geographic Position
pl: Położenie geograficzne

en: Geographical
pl: Dane geograficzne

en: Geometry for starting up
pl: Ustawienia geometrii

en: Gnome Calendar
pl: Terminarz GNOME

en: GnomeCard
pl: GnimeCard

en: GnomeCard: %s
pl: GnimeCard: %s

en: Go
pl: Przejdź

en: Go back in time
pl: Przemieszcza w czasie do tyłu

en: Go forward in time
pl: Przemieszcza w czasie do przodu

en: Go to
pl: Przejdź

en: Go to a specific date
pl: Przemieszcza do podanej daty

en: Go to date
pl: Przejdź do daty:

en: Go to present time
pl: Przemieszcza do bieżącego czasu

en: Go to today
pl: Przejdź do dnia dzisiejszego

en: Headings:
pl: Nagłówki:

en: Highlight overdue items
pl: Podświetlaj pozycje zaległe

en: Highlighted day:
pl: Podświetlenie dnia

en: Home
pl: Dom

en: Hours
pl: Godzin

en: Identity
pl: Dane osobowe

en: If used, starts in iconic mode
pl: Powoduje start aplikacji w trybie zminimalizowanym

en: International
pl: Międzynarodowy

en: Item Comments:
pl: Zawartość:

en: Jump to this _day
pl: Przejdź do dnia

en: Jump to this _month
pl: Przejdź do miesiąca

en: Jump to this _week
pl: Przejdź do tygodnia

en: Jump to this _year
pl: Przejdź do roku

en: Last
pl: Ostatni

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Last card
pl: Ostatnia karta

en: Last:
pl: Nazwisko:

en: Layout
pl: Układ

en: Load the user calendar
pl: Wczytaj kalendarz użytkownika

en: Mail to:
pl: Wyślij list do:

en: Make this appointment movable
pl: Przekształć ten termin w przesuwalny

en: Message Recorder
pl: Automatyczna sekretarka

en: Middle Name
pl: Drugie imię

en: Middle:
pl: Drugie imię:

en: Minutes
pl: Minut

en: Modify
pl: Modyfikuj

en: Mon
pl: Pon

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Month View
pl: Widok miesięczny

en: Monthly
pl: Miesięczny

en: Name
pl: Nazwisko

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: New appointment for _today...
pl: Nowy termin na dziś

en: New appointment...
pl: Nowy termin...

en: Next
pl: Następny

en: Next card
pl: Następna karta

en: No appointments for this day
pl: Brak terminów na wybrany dzień

en: No matching record found.
pl: Nie znaleziono pasującego rekordu.

en: None
pl: Brak

en: Open
pl: Otwórz

en: Open GnomeCard File
pl: Otwórz plik GnomeCard

en: Open _Default
pl: Otwórz _domyślny

en: Open calendar
pl: Otwórz terminarz

en: Open file
pl: Otwiera plik

en: Open the default file
pl: Otwiera domyślny plik

en: Organization
pl: Organizacja

en: Outline:
pl: Obrys:

en: Owner:
pl: Właściciel

en: Parcel
pl: Korespondencyjny

en: Phone
pl: Telefon

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
pl: Wybierz datę, do której chcesz przejść.
    Kliknięcie na dniu spowoduje przejście
    do wybranego dnia.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
pl: Wybierz godziny początku i końca dnia. W tym przedziale
    będą wyświetlane terminy na widoku dziennym i tygodniowym.
    Domyślnie czas poza tym zakresem nie będzie wyświetlany

en: Possible Columns
pl: Dostępne kolumny

en: Postal Box
pl: Skrzynka pocztowa

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferred
pl: Preferowany

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Prefix:
pl: Przedrostek:

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Previous card
pl: Poprzednia karta

en: Priority
pl: Priorytet

en: Priority:
pl: Priorytet:

en: Private
pl: Prywatny

en: Public
pl: Publiczny

en: Public Key:
pl: Klucz publiczny

en: Recur on the
pl: Powtarzaj

en: Recurrence
pl: Powtarzalność

en: Recurrence rule
pl: System powtarzalności

en: Reminder of your appointment at
pl: Przypomnienie o terminie

en: Remove
pl: Usuń

en: Repeat forever
pl: Powtarzaj bez końca

en: Run program:
pl: Uruchom program:

en: Sat
pl: Sob

en: Saturday
pl: Sobotę

en: Save
pl: Zapisz

en: Save GnomeCard File As...
pl: Zapisz plik GnomeCard jako...

en: Save calendar
pl: Zapisz terminarz

en: Save changes
pl: Zapisuje zmiany

en: Search card
pl: Wyszukuje karty

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Select program to run at alarm time
pl: Wybierz program do uruchomienia

en: Set sort criteria
pl: Ustala kryteria sortowania

en: Show TO-DO items and quit
pl: Wyświetla listę 'do zrobienia' i wychodzi

en: Show events and quit
pl: Wyświatla wydarzenia i wychodzi

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Specifies ending date [for --events]
pl: Określa datę końca [dla --events]

en: Specifies start date [for --events]
pl: Określa datę początkową [dla --events]

en: Start time:
pl: Czas rozpoczęcia:

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Suffix:
pl: Przyrostek:

en: Summary
pl: Opis

en: Summary:
pl: Opis:

en: Sun
pl: Nie

en: Sunday
pl: Niedzielę

en: Take from Name
pl: Pobierz z nazwiska

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
pl: Osobisty terminarz oraz menedżer harmonogramów dla GNOME

en: The default file
pl: Plik domyślny

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
pl: Tryb widoku przy starcie (dzienny, tygodniowy, miesięczny roczny)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
pl: Aktualnie są modyfikowane pewne karty.
    Zakończ trwające modyfikacje i spróbuj ponownie.

en: Thu
pl: Czw

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Time
pl: Czas

en: Time Zone
pl: Strefa czasowa

en: Time display
pl: Wyświetlanie czasu

en: Time format
pl: Format czasu

en: Title
pl: Tytuł

en: Title:
pl: Tytuł:

en: To Do List
pl: Lista 'do zrobienia'

en: To Do List Properties
pl: Właściwości listy 'do zrobienia'

en: To Do List style options:
pl: Opcje stylu listy 'do zrobienia'

en: To-do list
pl: Lista 'do zrobienia'

en: Today
pl: Dziś

en: Toggle Card View
pl: Przełącznik widoku kart

en: Toggle Tree View
pl: Przełącznik widoku drzewa

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tue
pl: Wto

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: VIEW
pl: WIDOK

en: Voice
pl: Głos

en: Web Page
pl: Adres WWW

en: Wed
pl: Śro

en: Wednesday
pl: Środę

en: Week View
pl: Widok tygodniowy

en: Weekly
pl: Tygodniowy

en: Weeks start on
pl: Tydzień rozpoczyna się w

en: Work
pl: Praca

en: Year View
pl: Widok roczny

en: Year:
pl: Rok:

en: Yearly
pl: Roczny

en: _Append...
pl: Do_łącz...

en: _New appointment in this day...
pl: Nowy termin

en: _New appointment...
pl: Nowy termin

en: _New calendar
pl: _Nowy terminarz

en: ago
pl: temu

en: april
pl: kwiecień

en: august
pl: sierpień

en: d_Every
pl: d_Co

en: day
pl: dzień

en: day(s)
pl: dzień/dni

en: december
pl: grudzień

en: eighth
pl: ósmy

en: eleventh
pl: jedenasty

en: february
pl: luty

en: fifth
pl: piąty

en: first
pl: pierwszy

en: fortnight
pl: dwa tygodnie

en: fourth
pl: czwarty

en: friday
pl: piątek

en: h
pl: g.

en: hour
pl: godzina

en: hrs.
pl: godz.

en: january
pl: styczeń

en: july
pl: lipiec

en: june
pl: czerwiec

en: last
pl: ostatni

en: lat,
pl: szer.

en: lon.
pl: dług.

en: m_Every
pl: m_Co

en: march
pl: marzec

en: may
pl: maj

en: mins.
pl: min.

en: minute
pl: minuta

en: monday
pl: poniedziałek

en: month
pl: miesiąc

en: month(s)
pl: miesiąc/miesięcy

en: next
pl: następny

en: ninth
pl: dziewiąty

en: november
pl: listopad

en: now
pl: teraz

en: occurrence(s)
pl: powtórzeniach

en: october
pl: październik

en: saturday
pl: sobota

en: sec
pl: sek

en: second
pl: sekunda

en: sept
pl: wrz

en: september
pl: wrzesień

en: seventh
pl: siódmy

en: sixth
pl: szósty

en: sunday
pl: niedziela

en: tenth
pl: dziesiąty

en: th day of the month
pl: dnia miesiąca

en: the default file
pl: plik domyślny

en: third
pl: trzeci

en: this
pl: ten

en: thur
pl: czw

en: thurs
pl: czw

en: thursday
pl: czwartek

en: today
pl: dziś

en: tomorrow
pl: jutro

en: tues
pl: wto

en: tuesday
pl: wtorek

en: twelfth
pl: dwunasty

en: w_Every
pl: w_Co

en: wednes
pl: śro

en: wednesday
pl: środa

en: week
pl: tydzień

en: week(s)
pl: tydzień/tygodni

en: y_Every
pl: y_Co

en: year
pl: rok

en: year(s)
pl: rok/lat

en: yesterday
pl: wczoraj
