pan 0.9.2 - en to ca translation catalogue (358 entries)

en: % Done
ca: % fet

en: %d tasks still active or queued.
    Are you sure you want to exit Pan?
ca: %d tasques encara actives o a la cua.
    Segur que voleu sortir del Pan?

en: %s
    
    Matches: %u
    Group: %s
    Rule: %s
ca: %s
    
    Coincidències: %u
    Grup: %s
    Regla: %s

en: %s (%d tries)
ca: %s (%d intents)

en: (%s for user-specified text)
ca: (%s per a text indicat per l'usuari)

en: (e.g., *anime*)
ca: (p.ex., *anime*)

en: 1 task still active or queued.
    Are you sure you want to exit Pan?
ca: Una tasca encara està activa o a la cua.
    Segur que voleu sortir del Pan?

en: <More>
ca: <Més>

en: > [quoted text muted]
ca: > [text citat omès]

en: AND
ca: I

en: Aborting
ca: S'està abandonant

en: Account name:
ca: Nom del compte:

en: Actions
ca: Accions

en: Add ``/%s'' to path
ca: Afegeix ''/%s'' al camí

en: Address
ca: Adreça

en: All Groups
ca: Tots els grups

en: Also Download Article Bodies
ca: Descarrega també els cossos dels articles

en: Applying Rule to Selected Groups
ca: Regla que s'aplica als grups seleccionats

en: Applying rule `%s' to Group `%s'
ca: S'està aplicant la regla `%s' al grup `%s'

en: Articles/Mail posted before
ca: Articles/correu publicat abans

en: Articles/Mail queued for posting via the "Send Later" button
ca: Articles/correu a la cua per ser publicats via el botó "Enviar-ho més tard"

en: Author
ca: Autor

en: Author:
ca: Autor:

en: Authorization
ca: Autorització

en: BUG IN CODE
ca: ERRADA AL CODI

en: BUG!!
ca: Errada!!

en: Body Background
ca: Segon pla del cos

en: Body Foreground
ca: Primer pla del cos

en: Bug in Code
ca: Error en el codi

en: Cache
ca: Memòria intermèdia

en: Can't parse the From: line; hope for the best.
ca: No es pot analitzar la lína De:; espereu el millor.

en: Cancel Selected Task(s)
ca: Cancel·la les tasques seleccionades

en: Clear
ca: Esborra

en: Clear Disk Cache
ca: Esborra la memòria intermèdia del disc

en: Clear Queue
ca: Esborra la cua

en: Clear this log.
ca: Buida aquest registre.

en: Close
ca: Tanca

en: Close the Log Viewer.
ca: Tanca el visualitzador del registre.

en: Collapse all Threads
ca: Redueix totes les cadenes

en: Congratulations
ca: Felicitats

en: Connect Failure
ca: Fallida de conexió

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting to mail server
ca: S'està connectant amb el servidor de correu

en: Couldn't load font "%s"
ca: No s'ha pogut carrega el tipus de lletra "%s"

en: Couldn't select group "%s"
ca: No s'ha pogut seleccionar el grup "%s"

en: Create a mail reply to the sender.
ca: Crea una resposta per correu al remitent.

en: Create a new folder.
ca: Crea una nova carpeta.

en: Created folder pan.sendlater
ca: S'ha creat la carpeta pan.sendlater

en: Created folder pan.sent
ca: S'ha creat la carpeta pan.sent

en: Custom Headers
ca: Capçaleres personalitzades

en: Data Directory
ca: Directori de dades

en: Data Directory:
ca: Directori de dades:

en: Date
ca: Data

en: Date:
ca: Data:

en: Decoded "%s" from group "%s", "%s" part #%d
ca: S'ha descodificat "%s" del grup "%s", "%s" part #%d

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete the selected folder.
ca: Suprimeix la carpeta seleccionada.

en: Delete the selected group(s) from Pan.
ca: Suprimeix del Pan el(s) grup(s) seleccionats.

en: Description
ca: Descripció

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory for saving attached files
ca: Directori per desar els fitxers adjunts

en: Disk Cache:
ca: Memòria intermèdia del disc:

en: Display Name:
ca: Nom de presentació:

en: Don't add the "User-Agent" identification header
ca: No afegeixis la capçalera d'identificació "Agent d'usuari"

en: Download
ca: Descarrega

en: Download All Headers
ca: Descarrega totes les capçaleres

en: Download Directory
ca: Descarrega el directori

en: Download Directory:
ca: Descarrega el directori:

en: Download Flagged Articles
ca: Descarrega els articles senyalats

en: Download New Headers
ca: Descarrega les capçaleres noves

en: Download a list of new groups from the selected servers.
ca: Descarrega una llista de grups de notícies del servidor seleccionat.

en: Downloading %d articles from group %s
ca: S'està descarregant %d articles del grup %s

en: Downloading article "%s" failed.
ca: Ha fallat la descàrrega de l'article "%s"

en: E-Mail send failed.
ca: Ha fallat l'enviament de correu electrònic

en: E-mail Message "%s" not sent.
ca: El missatge de correu electrònic "%s" no s'ha enviat.

en: E-mail Message "%s" sent.
ca: El missatge de correu electrònic "%s" s'ha enviat.

en: E-mail address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: ERROR: Message appears to have no new content.
ca: Errada: El missatge sembla que no té contingut nou.

en: ERROR: Message is empty.
ca: Errada: El missatge està buit.

en: ERROR: Must have one author in From: line
ca: ERRADA: Hi ha d'haver-hi un autor a la línia De:

en: ERROR: No recipients specified.
ca: ERRADA: Sense destinataris.

en: ERROR: No subject specified.
ca: Errada: Assumpte sense especificar

en: ERROR: Posting to a very large number of groups.
ca: Errada: Publicació a masses grups.

en: Edit...
ca: Edita...

en: Email Address:
ca: Adreça del correu electrònic:

en: Error reading from socket.
ca: Errada mentre es llegia el sòcol.

en: Error writing to socket.
ca: Errada mentre s'escrivia al sòcol.

en: Expand all Threads
ca: Expendeix totes les cadenes

en: Export .newsrc...
ca: Exporta .newsrc...

en: Failed
ca: Fallida

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Fill/Wrap Article Body
ca: Omple/ajusta el cos de l'article

en: Filtering Articles
ca: S'estan filtrant els articles

en: Find:
ca: Cerca:

en: Flag Selected Articles
ca: Senyala els articles seleccionats

en: Folder "%s" already exists.
ca: La carpeta "%s" ja existeix

en: Folders
ca: Carpetes

en: Followup-To
ca: Seguiment

en: Followup-To:
ca: Seguiment-cap a:

en: Followup-To:
ca: Reenvia-a:

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: For example: John Doe
ca: Per exemple: John Doe

en: For example: UUNET Server
ca: Per exemple: Servidor UUNET

en: For example: user@host.com
ca: Per exemple: user@host.com

en: For_ward article by E-mail
ca: _Reenvia l'article per correu electrònic

en: Forward article by E-mail
ca: Reenvia l'article per correu electrònic

en: From:
ca: De:

en: From:
ca: De:

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Generate Message-ID
ca: Genera el ID del missatge

en: Get List of _All Groups
ca: Aconsegueix el llista de tots els grups

en: Get List of _New Groups
ca: Aconsegueix la llista de grups nous

en: Getting %s for "%s"
ca: S'estan aconseguint %s per "%s"

en: Getting %s from %s
ca: S'està aconseguint %s de %s

en: Global Settings
ca: Paràmetres globals

en: Go Online for Server "%s"?
ca: Em Connecto a través del servidor "%s"?

en: Got unexpected response from mail server: expected %d; got %s
ca: S'ha obtingut una resposta inesperada del servidor de correu: s'esperava %d; s'ha obtingut %s

en: Groups
ca: Grups

en: HEY you forgot to put a message here! :)
ca: Ei, que us heu oblidat de posar un missatge aquí! :)

en: Handshaking with mail server
ca: S'està contactant amb el servidor de correu

en: I have no idea what I'm doing with Article ``%s''
ca: No sé que estic fent amb l'article ``%s''

en: Idle Seconds Before Timeout:
ca: Segons d'espera abans d'excedir-se el temps:

en: If you belong to an organization and would like for your organization's name to appear with your posts, type in your organization name below.  This information is optional, you may leave it blank.
ca: Si pertanyeu a una organització i voleu que el seu nom aparegui en les vostres publicacions, posa el nom de la teva organització a sota.L'informació és opcional, es pot deixar en blanc.

en: If you must log on to your news (NNTP) server, then select the check box below.
ca: Si heu de connectar-vos al vostre servidor de notícies (NNTP), marqueu la casella inferior.

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Ignored Threads
ca: Cadenes ignorades

en: Import .newsrc...
ca: Importa .newsrc....

en: Invalid folder name: "%s"
ca: Nom de carpeta invàlid: "%s"

en: Layout
ca: Format

en: Lines
ca: Línies

en: Loaded %d of %d articles
ca: S'han carregat %d de %d articles

en: Loading %u of %d groups
ca: S'estan carregant %u de %d grups

en: Loading group `%s'
ca: S'està carregant el grup `%s'

en: Location
ca: Situació

en: Log Entry
ca: Entrada del registre

en: Mail Sent!
ca: S'ha enviat el correu!

en: Mail Server
ca: Servidor de correu

en: Mail Server Not Ready
ca: El servidor de correu no està a punt

en: Mail To:
ca: Envia a:

en: Mailing Article ``%s''
ca: Enviant l'article ``%s''

en: Mark as
ca: Marca'l com a

en: Mark as Unread
ca: Marca'l per llegir

en: Maximum
    Connections
ca: Connexions
    màximes

en: Maximum Number of Task Retries before Giving Up
ca: Nombre màxim de reintents de la tasca abans d'abandonar

en: Maximum Total Number of Connections
ca: Nombre total màxim de connexions

en: Message
ca: Missatge

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Message-Id
ca: Id del missatge

en: Message-Id:
ca: Id-missatge:

en: Most Recent Headers
ca: Capçaleres més recents

en: Move Selected Task(s) Down
ca: Baixa les tasques seleccionades

en: Move Selected Task(s) To Bottom
ca: Posa al darrera les tasques seleccionades

en: Move Selected Task(s) To Top
ca: Posa al davant les tasques seleccionades

en: Move Selected Task(s) Up
ca: Puja les tasques seleccionades

en: Move to the Next Group with Unread Messages.
ca: Mou cap el proper grup amb missatges per llegir

en: Move to the Next Group.
ca: Mou cap al proper grup.

en: Mute Quoted Text
ca: Silencia el text citat

en: My server requires my username and password
ca: El meu servidor necessita el meu nom d'usuari i el la contrasenya

en: NNTP Article "%s" (%d of %d) not posted.
ca: Artcicle NNTP "%s" (%d de %d) no publicat.

en: NNTP Article "%s" (%d of %d) posted.
ca: Article NNTP "%s" (%d de %d) publicat.

en: Name
ca: Nom

en: New
ca: Nou

en: New Folder Name:
ca: Nom de la nova carpeta:

en: New Groups
ca: Grups nous

en: New...
ca: Nou...

en: News (NNTP) server:
ca: Servidor de notícies (NNTP):

en: News Server
ca: Servidor de noticies

en: Newsgroups
ca: Grups de notícies

en: Newsgroups (if more than one group)
ca: Grups de notícies (si hi ha més d'un grup)

en: Newsgroups:
ca: Grup de notícies:

en: Next Article
ca: Article següent

en: Next Unread Article
ca: Següent Article per llegir

en: Next Unread _Group
ca: Següent _grup per llegir

en: No Address
ca: Sense adreça

en: No Known Recipients
ca: Sense destinataris coneguts

en: No Recipients!
ca: Sense destinataris!

en: No Sender Specified!
ca: No s'ha especificat el remitent!

en: No Servers Defined
ca: No hi han servidors definits

en: No articles found for group "%s"
ca: No s'han trobat articles pel grup "%s"

en: No new articles in group "%s"
ca: Cap article nou al grup "%s"

en: Not Named
ca: Sense nom

en: Not Queued
ca: No està a la cua

en: OR
ca: O

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Online Settings
ca: Paràmetres de conexió

en: Online Status
ca: Estat de la conexió

en: Online/Offline Settings...
ca: Paràmetres de conexió/desconexió

en: Organization:
ca: Organització:

en: Pan %s Task Manager
ca: Gestor de tasques Pan %s

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running)
ca: Gestor de tasques %s del Pan (%d en cua, %d executant-se)

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running, %d Failed)
ca: Gestor de tasques %s del Pan (%d en cua, %d executant-se, %d fallits)

en: Pan - Log Viewer
ca: Pan - Visualitzador del registre

en: Pan - Task Manager
ca: Pan - Gestor de tasques

en: Pan Setup Wizard
ca: Assistent de configuració del Pan

en: Pan should ask before going online
ca: El Pan hauria de preguntar abans de connectar-se

en: Pan should go online as needed without asking
ca: El Pan hauria de connectar-se quan ho necessiti sense preguntar

en: Pan should quietly stay offline until told otherwise
ca: Discretament el Pan hauria d'estar desconnectat fins que se li digui el contrari

en: Pan: Preferences
ca: Pan: Preferits

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Per-Server Settings
ca: Paràmetres del servidor

en: Please Select a Folder from the Group list.
ca: Seleccioneu una carpeta de la llista del grup, si us plau

en: Please don't begin folders with "pan."; it confuses me terribly.
ca: No comenceu les carpetes amb "pan.", si us plau, en confon molt.

en: Post To Groups:
ca: Publica als grups:

en: Post a new message to the current group.
ca: Publica un missatge nou al grup actiu.

en: Post a reply to the message on the news server.
ca: Publica una resposta al missatge al servidor de notícies.

en: Post anyway, despite these problems?
ca: Ho publico, malgrat aquests problemes?

en: Post anyway, despite this problem?
ca: Ho voleu publicar igualment, tot i aquest problema?

en: Posting Article ``%s''
ca: Publicant l'article ''%s''

en: Posting and Mailing Article ``%s''
ca: Enviant i publicant l'article ``%s''

en: Posting article "%s" part %d of %d.
ca: S'està publicant l'article "%s" part %d de %d.

en: Preparing to Send Mail
ca: S'està preparant-se per enviar el correu

en: Previous Article
ca: Article anterior

en: Previous Thread
ca: Cadena anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Command:
ca: Imprimeix l'ordre:

en: Priority
ca: Prioritat

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: Profile Name:
ca: Nom del perfil:

en: Queued
ca: Està a la cua

en: Read
ca: Llegit

en: References (if article is a reply)
ca: Referències (Si l'article és una resposta)

en: References:
ca: Referències:

en: Refresh a list of groups from the selected servers.
ca: Actualitza una llista de grups dels servidors desitjats.

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Reply To:
ca: Respon a:

en: Reply-To (if different from Author)
ca: Respon-a (si és diferent a l'autor)

en: Reply-To:
ca: Contesta-a:

en: Reply-To:
ca: Resposta-a:

en: Requeue selected failed Task(s)
ca: Torna a posar a la cua la o les tasques seleccionades que han fallat

en: Reserve
ca: Reserva

en: Retrieving %d new groups for "%s"
ca: S'estan recuperant %d grups nous per "%s"

en: Retrieving 0 new groups for "%s"
ca: No s'ha recuperat cap grup nou per "%s"

en: Rule applies to all newsgroups
ca: La regla s'aplica a tots els grups de notícies

en: Rule applies to specific newsgroups:
ca: La regla s'aplica a determinats grups de notícies:

en: Rule applies to:
ca: La regla s'aplica a:

en: Running
ca: S'està executant

en: SMTP Port:
ca: Port del SMTP:

en: SMTP Server:
ca: Servidor SMTP:

en: Sampling %d articles
ca: S'estan mostrejant %d articles

en: Save
ca: Desa

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Profile
ca: Desa el perfil

en: Save message to file
ca: Desa el missatge al fitxer

en: Save the log to file
ca: Desa el registre al fitxer

en: Save this log to a file.
ca: Desa aquest registre a un fitxer.

en: Saved %d groups in "%s" in %.1f seconds (%.0f groups/sec)
ca: S'han desat %d grups en "%s" en %.1f segons (%.0f grups/seg)

en: Saving "%s"
ca: S'està desant "%s"

en: Saving group `%s'
ca: S'està desant el grup `%s'

en: Select .newsrc File to Read:
ca: Seleccioneu el fitxer .newsrc per llegir:

en: Select .newsrc File to Write:
ca: Seleccioneu el fitxer .newsrc per escriure:

en: Select the file to attach.
ca: Seleccioneu el fitxer a adjuntar.

en: Send Later
ca: Envia més tard

en: Send Now
ca: Envia ara

en: Send a reply both to the author in mail, and to the news server.
ca: Envia una resposta al autor per correu i al servidor de notícies.

en: Send outgoing messages to stdout instead of smtp/nntp servers for debugging purposes.
ca: Envia els missatges de sortida al servidor stdout comptes del smtp/nntp ambl'objectiu de depurar.

en: Send this Message Later
ca: Envia més tard aquest missatge

en: Send this Message Now
ca: Envia ara aquest missatge

en: Sending Mail
ca: S'està enviant el correu

en: Server
ca: Servidor

en: Server "%s" is Offline; no new tasks will be processed
ca: El servidor "%s" està desconnectat, no es processaran més tasques noves

en: Server "%s" is Online
ca: El servidor "%s" està connectat

en: Server Address
ca: Adreça del servidor

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Server Port
ca: Port del servidor

en: Servers
ca: Servidors

en: Set Per-Server Connection Limits
ca: Ajusteu els límits de la conexió al Per-server

en: Set the properties for the selected group.
ca: Ajusta les propietats del grup seleccionat

en: Show Complete Binary Articles
ca: Mostra els articles binaris complerts

en: Show Incomplete Binary Articles
ca: Mostra els articles binaris incomplerts

en: Show New Articles
ca: Mostra els articles nous

en: Show Queued Articles
ca: Mostra els articles de la cua

en: Show Read Articles
ca: Mostra els articles llegits

en: Show Saved Articles
ca: Mostra els articles desats

en: Show Unread Articles
ca: Mostra els articles per llegir

en: Show Watched Threads
ca: Mostra les cadenes vistes

en: Show a_lert:
ca: Mostra un _avís:

en: Show only the first part of complete multipart binary posts
ca: Mostra només la primera part d'una publicació binària dividida en parts

en: Signature File:
ca: Fitxer de signatura:

en: Sorting Articles
ca: S'estan ordenant els articles

en: Specify the geometry of the window.
ca: Especifica la geometria de la finestra.

en: Status
ca: Estat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Subscribe
ca: Subscriu-me

en: Subscribed
ca: Subscrit

en: Subscribed Groups
ca: Grups subscrits

en: Test Sound
ca: Comprova el so

en: The e-mail account where mail replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "From" header.
ca: El compte del correu electrònic on han d'anar les respostes al teu missatge publicat.Només és necessari si és diferent de la capçalera "De".

en: The newsgroup or newsgroups where replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "Post To Groups" header. 
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
ca: El grup o grups de notícies on van les respostes al teu missatge publicat.Només és necessari si és diferent a la capçalera "Publica als grups". 
    Per dirigir totes les respostes a la teva adreça de correu, utilitza "Seguiment a: poster"

en: The organization you're associated with.
ca: L'organització on esteu associat.

en: Time
ca: Data i hora

en: Toggling this and restarting Pan is a good idea if your fonts aren't being displayed properly.
ca: És recomanable commutar això i tornar a iniciar el Pan si no visualitzeu correctament els tipus de lletra.

en: Transfer Rate
ca: Velocitat de transferència

en: Turn line wrap on/off in the Message Body
ca: Activa/Desactiva l'ajustament de línies en el cos del missatge

en: Turn on article cache debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració de la memòria intermèdia d'articles.

en: Turn on attachment decoding debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració de descodificació dels fitxers adjunts.

en: Turn on gui thread lock debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració de cadena bloquejades gui.

en: Turn on newsrc decoding debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració de descodificació de newsrc.

en: Turn on pan object system debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració del sistema d'objectes del Pan.

en: Turn on socket input debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració del sòcol d'entrada.

en: Turn on socket output debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració del sòcol de sortida.

en: Turn on task scheduler debugging messages.
ca: Activa els missatges de depuració del planificador de tasques.

en: Type in a group search string and press ENTER.  Wildcards are allowed.
ca: Escriu en una cadena de recerca de grups i premeu ENTRAR. Els comodins estan permesos.

en: Type in the name you would like Pan to show when referring to this profile you have just setup.  You can name the profile anything you want to.
ca: Escriviu el nom que voldríeu que el Pan fes servir per referir-se a aquest perfildefinit per vosaltres. Li podeu donar el nom que vulgeu.

en: Type the name of your Internet news server.
ca: Escriviu el nom del vostre servidor de notícies d'Internet.

en: Unable to open connection to mail server "%s"
ca: No s'ha pogut obrir la conexió amb el servidor de correu "%s"

en: Unable to parse the geometry string "%s"
ca: Incapaç d'analitzar la geometria de la cadena"%s"

en: Unread
ca: Per llegir

en: Unread Only
ca: Només els per llegir

en: Unsubscribe
ca: Doni'm de baixa

en: Updated counts for %u groups out of %u
ca: Totals actualitzats per %u grups sense %u

en: Updating article counts for %u groups from server `%s'
ca: L'article d'actualització conta per %u grups del servidor `%s'

en: Use Article Subject
ca: Utilitza l'assumpte de l'article

en: Use Custom Filename
ca: Utilitza el nom de fitxer personalitzat

en: Use Encoded Filename
ca: Utilitza el nom de fitxer codificat

en: Use gdk_fontset_load instead of gdk_font_load
ca: Utilitza el gdk_fontset_load en comptes del gdk_font_load

en: Usenet posting failed.
ca: Ha fallat la publicació al Usenet.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: WARNING: %d lines >80 characters in the message.
ca: Avís: %d línies amb >80 caràcters en el missatge.

en: WARNING: %d lines too wide in signature
ca: Avís: %d línies massa amples en la signatura

en: WARNING: Crossposting without setting Followup-To.
ca: Avís: Publicació creuada sense ajustar el seguiment.

en: WARNING: Following-Up to many groups.
ca: Avís: Seguiment a masses grups.

en: WARNING: Posting to a large number of groups.
ca: Avís: Publicació en bastants grups.

en: WARNING: Signature prefix with no signature.
ca: Avís: Prefix de signatura sense signatura

en: WARNING: The message is entirely quoted text!
ca: Avís: El missatge és totalment text citat!

en: WARNING: The message is mostly quoted text.
ca: Avís: El missatge és majoritàriament text citat.

en: WARNING: Unknown group: "%s".
ca: Avís: Grup desconegut: "%s".

en: WARNING: signature is more than 4 lines long
ca: Avís: La signatura té més de 4 línies

en: Watched
ca: Vist

en: Watched Threads
ca: Cadenes vistes

en: We don't have a group list for server "%s".
    Shall we get one?
ca: No tenim cap llista de grups per al servidor "%s".
    N'aconseguim una?

en: When you post a message to a newsgroup, your display name will appear in the From field.  Type your name in as you would like it to appear.
ca: Quan publiqueu un missatge al grup de notícies, el vostre nom de presentació apareixerà alcamp De. Escriu el teu nom tal com voldríeu que aparegués.

en: Wildcard group specification:
ca: Indicació de grups mitjançant comodins:

en: Wrap Text
ca: Ajusta el text

en: You haven't loaded an article to print.
ca: No has carregat un article per imprimir-lo.

en: Your Name
ca: El vostre nom

en: Your message was saved in the folder ``pan.sendlater''
ca: El vostre missatge s'ha desat a la carpeta ``pan.sendlater''

en: [This is an email copy of a Usenet post to "%s"]
ca: [Correu electrònic, còpia d'un Usenet publicat a "%s"]

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete article
ca: _Suprimeix l'article

en: _Navigate
ca: _Navega

en: _Play a Sound:
ca: Re_produeix un so:

en: _Post
ca: _Publica

en: _Post to newsgroup
ca: Publica al grup de notícies

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Reply by E-mail
ca: _Respon per correu electrònic

en: _View
ca: Visualitza

en: _Watch thread (highlights the thread)
ca: _Mira la cadena (ressalta la cadena)

en: ``Followup-To: poster'': sending email to author.
ca: ``Seguiment a: poster'': envia el correu electrònic a l'autor.

en: all groups
ca: Tots els grups

en: all headers
ca: Totes les capçaleres

en: new groups
ca: Grups nous

en: new headers
ca: Noves capçaleres

en: sample
ca: Mostra

en: socket [%p] failed its read
ca: Fallida en el sòcol [%p] en llegir

en: socket [%p] failed its read:
    %s
ca: Fallida en el sòcol [%p] en llegir:
    %s
