gnome-media 1.2.0 - en to az translation catalogue (279 entries)

en:  untitled.wav
az:  adsız.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
az: `%s' bir qovluqdur.
    Lütfən başqa bir dosya adı ver.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
az: `%s' bir qovluqdur.
    Lütfən açılacaq bir səs dosyesini göstərin.

en: (Scanning)
az: ( Daranır )

en: 3D Effect
az: 3D Effekt

en: A Volume Unit Meter for ESD
az: ESD üçün Səs Vahidi Ölçücüsü

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
az: GNOME'un balaca bir səs qeyd edicisidir .
    Pişiyim Malte üçün yazılmışdır .Mən də Həyat yoldaşım üçün tərcümə etdim (Vİ).

en: A simple soundrecording program for GNOME
az: GNOME üçün sadə səs qeyd edici proqram

en: About
az: Haqqında

en: Action
az: Əməliyyat

en: Add echo
az: Exonu əlavə et

en: Add echo to the current sample
az: Hazırkı parçaya exo əlavə et

en: Adding echo to sample...
az: Parçaya exo əlavə edirəm...

en: Address
az: Ünvan

en: Analog Loopback
az: Analoq Döngü

en: Andreas Hyden <a.hyden@cyberpoint.se>
az: Andreas Hydén <a.hyden@cyberpoint.se>

en: Artist / Title
az: Sənətkar / Ad

en: Audio Mixer
az: Audio Mikser

en: Audioformat:
az: Səs növü :

en: Audioformat:
az: Səs növü :

en: Bass
az: Bas

en: Bass
az: Bas

en: CD
az: Cd

en: CD Player
az: CD Çalğıcı

en: CDDB Data
az: CDDB Mə'lumatları

en: CDDB Editor
az: CDDB Düzəldicisi

en: CDDB Settings
az: CDDB Qurğuları

en: CDDB Status
az: CDDB Vəziyyəti

en: CDROM device
az: Cd-sürücüsü

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
az: Səs vericisinə bağlanabilmədim .
    Lütfən bir əmr sətirindən ´esd´'yi işə sal.

en: Cannot load default Helvetica font. Loading any fixed width font.
az: Ana Helvetika yazı növü yüklənə bilmir. Hər hansı sabit yazı növü yüklənir.

en: Cannot load fixed width font. Exiting.
az: Sabit yazı növü yüklənə bilmir. Çıxılır.

en: Cannot load requested font. Reloading default font.
az: Sorğulanan yazı növü yüklənə bilmir. Ana yazı növü yüklənir.

en: Category:
az: Kateqoriya:

en: Center
az: Orta

en: Center Input
az: Merkez Giriş

en: Change font
az: Yazı növünü dəyişdir

en: Channels:
az: Kanal :

en: Clear
az: Sil

en: Click here to change (restart required):
az: Dəyişdirmək üçün buraya tıqla ( təzədən başlamaq lazımdır):

en: Close tray
az: Cığırı Qapat

en: Connect to the esd server on this host.
az: Bu vericidəki esd-vericisinə bağlan .

en: Connecting [%s]
az: Bağlanılır [ %s ]

en: Converting file...
az: Dosye dönüşdürülür ...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
az: Təlif haqqı (C) 2000 Andreas Hydén

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
az: `%s''yi tapa bilmədim.
    Qurğular'da 'yollar' bölməsində sox'un düzgün yolu göstər.
    
    Sox'un yoxsa, qeyd və effekt xüsusiyyətlərinə qovuşmayacqsan .

en: Could not fork child process
az: Alt əmaəiyyatı çəngəlləyə bilmədim

en: Couldn't remove file: %s
az: Dosyeyi silə bilmədim : %s

en: Create a new sample
az: Təzə bir parça yarat

en: Create new sample
az: Təzə bir parça yarat

en: DSP Input
az: DSP Girişi

en: DSP Output
az: DSP Çıxış

en: Delete CDDB Entry?
az: CDDN Girişini silim mi ?

en: Digital Loopback
az: Digital Döngü

en: Digital1
az: Digital 1

en: Digital2
az: Digital 2

en: Digital3
az: Digital 3

en: Directories
az: Qovluqlar

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
az: %s qovluq yoxdur .
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: Disc ID
az: Cd ID'si

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
az: Cd bilgiləri ( %02u:%02u dəqiqə )

en: Disc Title
az: Cd Adı

en: Disconnecting [%s]
az: Ayrılıram[ %s ]

en: Do nothing
az: Heç bir şey etmə

en: Don't show this message again.
az: Bu xəbəri bir də göstərmə.

en: ESD Server Host
az: ESD Verici

en: ESD Volume Meter
az: ESD Səs Ölçücüsü

en: Echo
az: Exo

en: Edit
az: Düzəlt

en: Effect
az: Effekt

en: Effects
az: Effektlər

en: Eject
az: Çıxart

en: Equalizer
az: Ekvalazer

en: Error
az: Xəta

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
az: Cd-sürücüsü başladılmasında xəta oldu .
    Lütfən çekirdəyində Cd-sürücü dəstəyini
    açdığını və Cd-sürücüsün ə çatma
    haqqın olub olmadığını yoxla.
    
    Niyə: %s

en: Error connecting [%s]
az: Bağlanırkən xəta oldu [ %s ]

en: Error querying [%s]
az: Sorğulayarkən xəta oldu [ %s ]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
az: $HOME/.cddbslave'i oxurkən xəta oldu .

en: Error reading [%s]
az: Oxuyarkan xəta oldu [ %s ]

en: Error saving sound file
az: Səs dosyesini qeyd edərkən xəta oldu

en: Exit
az: Çıx

en: Exit this program
az: Bu proqramı tərk et

en: FILE
az: DOSYE

en: Fader
az: Söndürücü

en: Fast Forward
az: Sür'ətli Qabağa

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
az: 'mikser əmri''ndəki %s dosyesi yoxdur .
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
az: 'sox əmri''ndəki %s dosyesi yoxdur .
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
az: `%s' onsuz da vardır.
    Üstüne yazmaq istəyirsiniz mi ?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
az: `%s' dosyesi yoxdur .
    Mövcud olan bir səs dosyesini açmaq üçün seç .

en: File '%s' doesn't exist; using default.
az: `%s' dosyesi yoxdur; əsas olanı istifadə edirəm.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
az: `%s' dəstəklanən növdən bir səs dosyesi deyildir .

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
az: `%s' keçərli bir səs dosyesi deyildir .

en: File not saved. Do you want to save it?
az: Dosye qeyd edilməmişdir Qeyd etmək istəyirsiniz mi?

en: Filename of the CD device
az: Cd-sürücüsünün dosyesinin adı

en: Forever
az: Həmişə

en: GMIX - The Gnome Mixer
az: GMIX - Gnome Mixer'i

en: GNOME Sound recorder
az: GNOME Səs Qeydiyyatcısı

en: GNOME Soundrecorder:
az: GNOME Səs Qeydiyyatcısı :

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
az: GTCD Gnome Cd-çalma proqramıdırvə CDDB-dəstəyi də vardır. Lütfən ´Thanks´ dosyesində bizə kömək edənlərin adlarını öyrənin.

en: Get CDDB Now
az: CDDB'yə indi bax

en: Gnome CD Player
az: Gnome Cd Çalğıcısı

en: Headphone
az: Qulaqlıq

en: Help
az: Kömək

en: Host is %s
az: %s vericimizdir

en: IGain
az: Giriş-sa.

en: Inactive. %s
az: Fəal deyil . %s

en: Info
az: Mə'lumat

en: Input Gain
az: Giriş Qazancı

en: Key
az: Açar

en: Keybindings
az: Açar bağları

en: Line
az: Giriş

en: Line
az: Giriş

en: Line1
az: 1.nci Giriş

en: Line2
az: 2.nci Giriş

en: Line3
az: 3.ncü Giriş

en: Local Database
az: Yerli Database

en: Lock
az: Qıfılla

en: Main window
az: Ana pəncərə

en: Master
az: Usta

en: Master Digital
az: Usta Digital

en: Master Mono
az: Usta Mono

en: Mic
az: Mikro.

en: Mic Gain
az: Mikr. Qazancı

en: Mix
az: Qarışdır

en: Mixer
az: Mikser

en: Mixer Command
az: Mikser Əmri

en: Mixer...
az: Mikser...

en: Monitor
az: Ekran

en: Mute
az: Səssiz

en: New
az: Təzə

en: No Disc
az: Cd yoxdur

en: No match found for %s
az: %s üçün bir oxşar tapıla bilmədi

en: Nr of times:
az: Dəfə:

en: OGain
az: Çıxış-sa.

en: On exit
az: Çıxışda

en: On startup
az: Başlanğıcda

en: Open a vertical version of the meter.
az: Səs göstergəsinin şaquli növünü aç

en: Open track editor
az: Parça düzəldicisini aç

en: Open tray
az: Cığırı Aç

en: Output Gain
az: Çıxış Qazancı

en: PC Speaker
az: PC Kolonları

en: Password
az: Parol

en: Path to mixer:
az: Mikserin yolu:

en: Path to sox:
az: Sox'un yolu:

en: Paths
az: Yollar

en: Phone
az: Fon

en: Phone Output
az: Qulaqlıq Çıxışı

en: PhoneIn
az: Fon-girişi

en: PhoneOut
az: Fon-çıxışı

en: Play
az: Çal

en: Play CD on startup
az: Başlarkən Cd'yi çal

en: Play current sample
az: Hazırkı parçayı çal

en: Play-repeating
az: Təkrarlamalı çal

en: Play/Pause
az: Çal/Fasilə

en: Playing
az: Çalınır

en: Playing...
az: Çalınır ...

en: Playlist
az: Çalma siyahısı

en: Popup save dialog when recording is finished
az: Qeyd qurtaranda dosyenin qeyd diyaloqunu aç

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
az: Parçanın böyüklüyü MB'lik sərhədi aşarsa xəbərdar et:

en: Port
az: Qapı

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Preferences...
az: Seçənəklər...

en: Program files
az: Proqram  dosyeləri

en: Proxy
az: Vəkil Verici ( proxy  )

en: Querying server [%s]
az: Vericiyi soruşuram [ %s ]

en: Quit
az: Çıx

en: Reading reply [%s]
az: Cavabı oxuyuram [ %s ]

en: Ready for command: %s
az: Əmrə hazırdır: %s

en: Rec
az: Qeyd Et

en: Rec.
az: Qeyd

en: Record
az: Qeyd Et

en: Recording
az: Qeyd Edilir

en: Recording timeout:
az: Qeyd üçün vaxt dolması:

en: Recording...
az: Qeyd Edilir ...

en: Refresh List
az: Siyahıyı Təzələ

en: Remove
az: Ləğv Et

en: Repeat
az: Təkrarla

en: Rewind
az: Yenidən Çevir

en: Run GNOME mixer
az: GNOME mikserini işə sal

en: Run mixer...
az: Mikseri işə sal...

en: SOCKS Server
az: SOCKS Vericisi

en: Sample rate:
az: Çalma saviyyəsi :

en: Sample rate:
az: Çalğı səviyyəsi :

en: Save sound file
az: Səs dosyesini qeyd et

en: Saving...
az: Qeyd Edilir ...

en: Select a sound file
az: Bir səs dosyesini seç

en: Server Settings
az: Verici Qurğuları

en: Show handles (restart required)
az: Məqamları göstər ( təzədən başlamaq lazımdır)

en: Show sound information
az: Səs mə'lumatını göndər

en: Show soundinfo
az: Səs mə'lumatını göstər

en: Show time
az: Vaxtı göstər

en: Show tooltips
az: Balon kömaklərini göstər

en: Size
az: Böyüklük

en: Skip backwards
az: Bir parça arxaya

en: Skip forwards
az: Bir parça irəli

en: Sound
az: Səs

en: Sound options
az: Səs seçənəkləri

en: Sound recorder
az: GNOME qeydiyyatcısı

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
az: səs avadanlığı hazır deyildir ! Lütfən başqa bir uyğulama 
    tərəfindən avadanlığın qıfıllı olmadığını yoxla.

en: Specify a file to be opened
az: Açılacaq dosyeyi göstər

en: Specify a file to start playing
az: Çalınacaq bir dosye göstər

en: Specify a file to start recording
az: Qeydi başlayacaq bir dosye göstər

en: Specify the X position of the meter.
az: Səs göstərgəsinin X-Yerini göstər.

en: Specify the Y position of the meter.
az: Səs göstergəsinin Y-Yerini göstər.

en: Specify the geometry of the main window
az: Ana pəncərənin yerini göstər.

en: Spkr
az: Kolon.

en: Start playing
az: Çalmaya başla

en: Start recording
az: Qeyd etməyə başla

en: Stop
az: Dayan

en: Stop playing
az: Çalmayı dayandır

en: Stop playing/recording
az: Çalmayı/Qeydi dayandır

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
az: Parçanın böyüklüyü MB'lik sərhədi aşarsa qeydi dayandır :

en: Stop recording on timeout
az: Vaxt dolmasında qeydi dayandır

en: Submit
az: Göndər

en: Submit Information
az: Bilgiləri Göndər

en: Submit information about
    '%s'
az: `%s''nin bilgilərini
    göndər

en: Surround
az: Ətraf

en: Surround Input
az: Ətraf Giriş

en: Synth
az: Sinteza.

en: TCD - The Gnome CD Player
az: TCD - Gnome cd-çalğıcısı

en: Temp dir:
az: Keçici dosyelar qovluğu:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
az: Keçici dosyelər qovluğu %s bir dosyedir .
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
az: Keçərli parçanın böyüklüyü %i MB'dan böyükdür!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
az: Bu OSS səs-avadanlıqları üçün bir mixer'dir

en: Time
az: Vaxt

en: Timeout: %s
az: Vaxt Dolması: %s

en: Title
az: Ad

en: To:
az: Buraya:

en: Track %d
az: Parça %d

en: Track Editor
az: Parça Düzəldicisi

en: Track Editor...
az: Parça Düzəldicisi ...

en: Track Information
az: Parça bilgisi

en: Track/title color
az: Parça/Ad rəngi

en: Track/title font
az: Parça/Ad yazı növü

en: Trebl
az: Tiz

en: Treble
az: Zil

en: Trk
az: Parça

en: Undo all changes
az: Dəyişiklikləri arxaya al

en: Undo all changes made on the current sample
az: Hazırkı parçanın üstündə edilən bütün dəyişiklikləri ləğv et

en: Undoing all changes...
az: Bütün dəyişiklikləri ləğv edirəm...

en: Unknown / Unknown
az: Namə'lum / Namə'lum

en: Use HTTP
az: Http istifadə et

en: Use SOCKS
az: SOCKS istifadə et

en: Use alternate method to play CD
az: Cd'yi çalmaq üçün başqa bir yol seç

en: Use proxy authentication
az: Vəkil Verici girişini istifadə et

en: Use squared law volume control
az: Kcadrat qaydalı səs idarəsi işlət

en: User interface
az: İstifadəçi ara üzü

en: Username
az: İstifadəçi

en: Vol
az: Səs

en: Volume
az: Səs səviyyəsi

en: Volume Down
az: Səsi Alçalt

en: Volume Meter
az: Səs göstərgəsi

en: Volume Up
az: Səsi Artır

en: Waiting for reply [%s]
az: Cavab gözləyirəm [ %s ]

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
az: Xəbərdarlıq: Bu buraxılışdakı gmix 
    OSS buraxılış %d.%d.%d ilə dərlənibdir, və sizin siztemdə də
    3.6.0 buraxılışına uyğun gələni var.

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
az: Xəbərdarlıq: Bu buraxılışdakı gmix 
    OSS buraxılış %d.%d.%d ilə dərlənibdir, və sizin siztemdə də
    %d.%d.%d buraxılışına uyğun gələni var.

en: Woofer
az: Bas

en: Woofer Input
az: Bas Giriş

en: X-Position
az: X-Yeri

en: Y-Position
az: Y-Yeri

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
az: Keçici qovluq %s üçün lazımi haqlara sanib deyilsən( oxuma + yazma ) .
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
az: mikser əmrini tapa bilmədim; mikserin qeyd etmə xüsusiyyətinə sahib olmayacaqsan.
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
az: 'sox əmrini' vermədin; qeyd xüsusiyyətinə sahib olmayacaqsan.
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
az: Keçici dosyelər qovluğuu tapa bilmədim. Qeyd özelliyin olmyacaq.
    Yenə də bunu istifadə etmək istəyirsən mi ?

en: _New
az: _Təzə

en: don't restore mixer-settings from configuration
az: quraşdırmadan mixer-qurğularını təzədən qurma

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
az: ( dəyişdirilmiş ) mixer-qurğularını qurğulara qeyd etmə

en: dsc-e
az: di-qaz

en: dsc-r
az: di-gəz

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
az: mixer(ləri) qeyd edilmiş qurğularla başlat və çıx

en: loop-cd
az: cd-dac

en: loop-t
az: pa-dac

en: minutes
az: dəqiqə

en: mono
az: mono (1)

en: random
az: təsadüfi

en: restore mixer-settings from configuration
az: quraşdırmadan mixer-qurğularını təzədən qur

en: stereo
az: stereo (2)

en: trk-e
az: pa-qaz

en: trk-r
az: pa-gəz
