Rodent Beta - en to sr translation catalogue (255 entries)

en: Desktop
sr: Радна површина

en: List files only
sr: Само приказ листе датотека

en: Extract All Files
sr: Распакивање свих фајлова

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open in New Tab
sr: Отвори у новом језичку

en: Create a compressed archive with the selected objects
sr: Прави запаковану архиву од изабраних објеката

en: Create a new archive
sr: Направи нову архиву

en: Install
sr: Инсталирај

en: Uninstall
sr: Деинсталирај

en: Information about the program
sr: Подаци о програму

en: Show Information
sr: Прикажи обавештење

en: Find
sr: Nađi

en: Path
sr: путања|/|$[својства наредбено 'детаљи:
    путања' списковно 'допунски детаљи: путања']

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Stay on single filesystem
sr: Samo u jednom fajl sistemu

en: Content search
sr: Pretraga po sadržini

en: Contains the _text
sr: Сад_ржи текст

en: Case sensitive search
sr: Razlikuj velika i mala slova

en: Extended regexp
sr: Prošireni regexp

en: Do not look into binary files
sr: Ne pretražuj netekstualne fajlove

en: Apply
sr: Primeni

en: Close
sr: Затвори

en: Any
sr: Bilo koje

en: Regular
sr: Obična

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Symbolic link
sr: Симболична веза

en: Block device
sr: Blok uređaj

en: Character device
sr: Character uređaj

en: Select Files...
sr: Изабери фајлове...

en: Select folder to search in
sr: Изаберите фасциклу у којој се обавља претрага

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Mount Point
sr: Место прикључивања уређаја

en: Mount point:
sr: Тачка прикључења:

en: Partition
sr: Партиција

en: Partition type:
sr: Тип партиције:

en: Failed to execute the mount command
sr: Неуспело извршавање наредбе за прикључење.

en: address already in use
sr: адреса је већ у употреби

en: Properties
sr: Osobine

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u ставка
sr[1]: %'u ставке
sr[2]: %'u ставки
sr[3]: %'u ставка

note: ok and cancel buttons
en: Ok
sr: U redu

en: Cancel
sr: Odustani

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
sr: Obaveštenje

en: Name:
sr: Име:

en: Folder
sr: Фасцикла

en: File Type
sr: Врста датотеке

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Open with %s
sr: Отвори помоћу %s

en: None
sr: Ne postoji

en: Size
sr: Veličina

en: Status
sr: Стање

en: Date Accessed
sr: Датум приступа

en: Permissions
sr: Prava pristupa

en: Apply changes
sr: Примени измене

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
sr: Власник:

en: Read
sr: Čitanje

en: Write
sr: Pisanje

en: Execute
sr: Izvršavanje

en: Group:
sr: Група:

en: Others:
sr: Остали:

en: Path:
sr: Путања:

en: %5d item | %5d items
sr[0]: % 5d ставка
sr[1]: % 5d ставке
sr[2]: % 5d ставки

en: Owner
sr: Vlasnik

en: unknown
sr: nepoznat

en: Preview
sr: Преглед

en: Select a folder
sr: Изаберите директоријум

en: Icons
sr: Иконе

note: //////////////// General
en: General
sr: Опште

en: General Options
sr: Опште опције

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
sr: Опције

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
sr: Умножи

en: Move
sr: Премести

en: Symbolic Link
sr: симболичка веза

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
sr: Ukloni

en: Shred
sr: Исецкај

en: Edit the list of environment variables and associated values
sr: Уреди списак променљивих окружења и придружених вредности

en: Value
sr: вредност

en: Personal settings
sr: Лична подешавања

note: directory cache
en: Restart
sr: Понови

en: bytes
sr: бајтова

en: Gigabytes
sr: гигабајт

en: Megabytes
sr: мегабајт

en: Kilobytes
sr: килобајт

en: The location is empty.
sr: Локација је празна.

en: Supply a username and password below.
sr: Наведите испод корисничко име и лозинку.

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Hidden
sr: Скривен

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
sr: Покрени ставке помоћу _два клика

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background transparency:
sr: Провидност позадине:

en: Exclude other filesystems
sr: Искључи остале системе датотека

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
sr: Брисање фајлова

en: Output
sr: излаз

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Изабрана је %'d ставка
sr[1]: Изабране су %'d ставке
sr[2]: Изабрано је %'d ставки
sr[3]: Изабрана је %'d ставка

en: Terminate (TERM)
sr: Обустави (ТЕРМ)

en: Confirm
sr: Potvrdite

en: No
sr: Ne

en: Yes
sr: Da

en: Kill (KILL)
sr: Укини (КИЛ)

en: Warning
sr: Упозорење

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Rename
sr: Преименуј

en: %s (copy)%s
sr: %s (умножак)%s

en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручава сваку изабрану ставку

en: link to %s
sr: веза на %s

en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Образује симболичку везу за сваку изабрану ставку

en: Link to %s
sr: Веза на %s

en: Installed Plugins
sr: Инсталирани прикључци

en: Group
sr: Група

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sr[0]:  (садржи %'d ставку)
sr[1]:  (садржи %'d ставке)
sr[2]:  (садржи %'d ставки)
sr[3]:  (садржи једну %0d ставку)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
sr: Избор

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
sr: Учитавам фасциклу...

en: Home
sr: Лични

en: Preparing
sr: Припрема

en: Reload
sr: Освежи

en: Go back
sr: Иди назад

en: Go To
sr: Иди на

en: Cut
sr: Исеци

en: Execute:
sr: Покретање:

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: Create New Folder
sr: Направи нову фасциклу

en: Name
sr: Име

en: Create a new empty file inside this folder
sr: Образује нову празну датотеку унутар текуће фасцикле

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select Items Matching...
sr: Изабери поклапањем...

en: Go Up
sr: Иди горе

en: _Go
sr: _Иди

en: Sort By
sr: Поређај по

en: Descending
sr: опадајуће|/|$[својства списковно 'поређај опадајуће']

en: Ascending
sr: растуће

en: Type
sr: Tip

en: By Name
sr: Према имену

en: By Size
sr: Према величини

en: By Date
sr: по датуму

en: By Owner
sr: по власнику

en: By Group
sr: по групи

en: By Permissions
sr: по дозволама

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
sr: Приказуј скривене фајлове

en: Show preview
sr: Приказуј преглед

en: Execute Shell Command
sr: Изврши наредбу шкољке

en: Mount the volume associated with this folder
sr: Монтира диск који је придружен овој фасцикли

en: Unmount the volume associated with this folder
sr: Демонтира диск који је придружен овој фасцикли

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
sr: Направи симболичку везу

en: New
sr: Нова

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Образује празну фасциклу унутар текуће фасцикле

en: Paste
sr: Убаци

en: Select
sr: Избор

en: Unselect
sr: Deselektuj

en: _About
sr: _О програму

en: Execute File?
sr: Извршити фајл?

en: File Browser
sr: Разгледач датотека

en: Open Folder W_indow
sr: Отвори прозор _фасцикле

en: All
sr: Sve

en: Error while deleting.
sr: Грешка при брисању.

en: Text Completion
sr: Допуна текста

en: Clear History
sr: Очисти историјат

en: Compare files line by line.
sr: Поређење датотека ред по ред.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ДАТОТЕКА1 ДАТОТЕКА22

en: --help  Output this help.
sr: --help  Испиши ово објашњење.

en: File
sr: Glavni

note: populate file item
en: Select File
sr: Избор фајла

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Select patch file
sr: Odaberite patch fajl

en: Create patch file
sr: Kreiraj patch fajl

en: Switch to patch mode
sr: Pređi u patch režim

en: Switch to diff mode
sr: Pređi u diff režim

en: Exit
sr: Izlaz

en: Diff Settings
sr: Podešavanja za diff

en: Highlight text color
sr: Boja naglašenih slova

en: Highlight background color
sr: Boja naglašene pozadine

en: Fill polygons
sr: Ispuni poligone

en: Show line numbers
sr: Prikaži brojeve redova

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
sr: -i  --ignore-case  Занемари словну величину у склопу датотека.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
sr: -E  --ignore-tab-expansion  Занемари промене услед развијања табулатора.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
sr: -b  --ignore-space-change  Занемари промене због количине белине.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
sr: -w  --ignore-all-space  Занемари сву белину.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
sr: -B  --ignore-blank-lines  Занемари промене услед празних редова.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
sr: -d  --minimal  Потруди се да нађеш мањи скуп промена.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
sr: --speed-large-files  За велике датотеке са много раштрканих малих промена.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
sr: --strip-trailing-cr  Оголи пратеће <CR> на улазу.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
sr: -t  --expand-tabs  Развиј табулаторе у размаке за излаз.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
sr: -T  --initial-tab  Поравнај табулаторе додајући један табулатор.

en: Patch Settings
sr: Podešavanja za patch

en: Verbose patch diagnostics
sr: Obimne dijagnostičke poruke od patch-a

en: Assume patch is reversed
sr: Pretpostavi da je patch obrnut

en: Auto strip level
sr: Automatsko ignorisanje direktorijuma iz putanje

en: Actions
sr: Radnje

en: View differences
sr: Pogledaj razlike

en: View patch created differences
sr: Pogledaj razlike koje je napravio patch

en: Apply patch to Hard Drive
sr: Primeni patch na hard disk

en: Undo patch to Hard Drive
sr: Poništi patch na hard disku

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Compare...
sr: Упореди...

en: Clear
sr: Очисти

en: Down
sr: Доле

en: Up
sr: Горе

en: Next file
sr: Sledeći fajl

en: Previous file
sr: Prethodni fajl

en: Select highlight text color
sr: Boja naglašenih slova

en: Select highlight background color
sr: Boja naglašene pozadine

en: Tests
sr: Пробе

en: Number view:
sr: Бројевни преглед:

en: There is no next difference
sr: Nema sledeće razlike

en: Running
sr: у току

en: There is no previous difference
sr: Nema prethodne razlike

note: _("Directory or file selection")
en: Input
sr: Унос

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
sr: -N  --new-file  Недостајуће датотеке се узимају за празне.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
sr: --unidirectional-new-file  Прве недостајуће датотеке се узимају за празне.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
sr: -r  --recursive  Рекурзивно упореди све пронађене поддиректоријуме.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
sr: -a  --text  Прихвати све датотеке као текст.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
sr: --ignore-file-name-case  Занемари словну величину поређујући имена датотека.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
sr: -s  --report-identical-files  Пријави када су две датотеке исте.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
sr: -x ОБР  --exclude=ОБР  Изузми датотеке које поклапа ОБР.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
sr: -X ТЕКА  --exclude-from=ТЕКА  Изузми датотеке које поклапа било који образац у ТЕКА.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
sr: -S ТЕКА  --starting-file=ТЕКА  Почни од ТЕКА при поређењу директоријума.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
sr: --from-file=ТЕКА1  Упореди ТЕКА1 са свим оперантима. ТЕКА1 може бити директоријум.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
sr: --to-file=ТЕКА2  Упореди све операнте са ТЕКА2. ТЕКА2 може бири директоријум.

en: Output file
sr: Излазни фајл

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
sr: --normal  Излаз је обичан „diff“.

en: Unified diff format
sr: Сједињени облик diff-а

en: Lines:
sr: Редова:

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
sr: -e  --ed  Излаз је „ed“ спис.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
sr: -n  --rcs  Излаз је RCS облик „diff-а“.

en: NAME
sr: ИМЕ

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
sr: -D ИМЕ   --ifdef=ИМЕ   Испиши „#ifdef ИМЕ“ разлике спојене датотеке.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
sr: -q  --brief  Пријави само да ли се датотеке разликују.

en: Side-by-side merge of file differences.
sr: Упоредно стапање разлика датотека

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
sr: Molim izaberite ime patch fajla u sledećem prozoru.

en: standard output
sr: стандардни излаз

en: Output to File...
sr: Излаз у фајл...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
sr: Niste odabrali patch fajl.

en: No directory to apply patch has been selected.
sr: Niste odabrali direktorijum na koji treba primeniti patch.

en: No left path has been selected.
sr: Niste odabrali putanju u levom prozoru.

en: No right path has been selected.
sr: Niste odabrali putanju u desnom prozoru.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
sr: Ne mogu da pročitam patch fajl!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
sr: Fajlovi su identični
    (ili nisu tekstualni -- mogu se i ne moraju razlikovati)

en: Patch file is not in unified format
sr: Patch fajl nije u objedinjenom formatu

en: ****Empty file****
sr: ****Prazan fajl****

en: No files found
sr: Ниједна датотека није нађена

en: couldn't allocate color
sr: Ne mogu da zauzmem boju

en:  versus
sr:  prema

en: Differences ...
sr: Razlike ...

en: Available options
sr: Доступна правила

en: Verbose output debugging mode.
sr: Исправљачки режим са опширним излазом.

en: Show version information
sr: Прикажи податке о верзији

en: Apply Recursively
sr: Примени рекурзивно

en: Loading data
sr: Учитавам податке

en: Select Custom Icon
sr: Изаберите вашу иконицу

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили иконицу.
