Rodent Beta - en to sl translation catalogue (188 entries)

en: Desktop
sl: Namizje

en: List files only
sl: Naštej le datoteke

en: Extract All Files
sl: Izvleci vse datoteke

en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

en: Open in New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: Create a compressed archive with the selected objects
sl: Ustvari skrčen arhiv z izbranimi predmeti

en: Create a new archive
sl: Ustvari nov arhiv

en: Install
sl: Namesti

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Information about the program
sl: Podatki o programu

en: Find
sl: Poišči

en: Path
sl: Pot

en: Contains the _text
sl: Vsebuje _besedilo

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Close
sl: Zapri

en: Any
sl: Katerikoli

en: Regular
sl: Običajno

en: Directory
sl: Mapa

en: Symbolic link
sl: Simbolna povezava

en: Socket
sl: Vtičnica

en: Block device
sl: Onemogoči napravo

en: Character device
sl: Znakovna naprava

en: Maximum:
sl: Maksimum:

en: Select Files...
sl: Izberite datoteke ...

en: Select folder to search in
sl: Izberite mapo, v kateri želite iskati

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Search results
sl: Rezultati iskanja

en: Mount Point
sl: Priklopna točka

en: Mount point:
sl: Priklopna točka:

en: Failed to execute the mount command
sl: Napaka med izvajanjem ukaza mount

en: address already in use
sl: naslov je že v uporabi

en: Properties
sl: Lastnosti

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
sl[0]: %'u predmetov
sl[1]: %'u predmet
sl[2]: %'u predmeta
sl[3]: %'u predmeti

note: ok and cancel buttons
en: Ok
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
sl: Podatki

en: Name:
sl: Ime:

en: Folder
sl: Mapa

en: File Type
sl: Vrsta datoteke

en: MIME Type
sl: Vrsta mime

en: Encoding
sl: Kodni nabor

en: Open with %s
sl: Odpri z %s

en: None
sl: Brez

en: Size
sl: Velikost

en: Status
sl: Stanje

en: Date Accessed
sl: Datum dostopa

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Apply changes
sl: Uveljavi spremembe

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Read
sl: Branje

en: Write
sl: Pisanje

en: Execute
sl: Izvajanje

en: Set UID
sl: Nastavi UID

en: Group:
sl: Skupina:

en: Set GID
sl: Nastavi GID

en: Others:
sl: Ostali:

en: Sticky
sl: Lepljivo

en: %5d item | %5d items
sl[0]: %5d predmetov
sl[1]: %5d predmet
sl[2]: %5d predmeta
sl[3]: %5d predmeti

en: Owner
sl: Lastnik

en: unknown
sl: neznano

en: Preview
sl: Predolged

en: Select a folder
sl: Izbira mape

en: Icons
sl: Ikone

note: //////////////// General
en: General
sl: Splošno

en: General Options
sl: Splošne možnosti

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
sl: Možnosti

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
sl: Kopiraj

en: Move
sl: Premakni

en: Symbolic Link
sl: Simbolična povezava

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
sl: Odstrani

en: Edit the list of environment variables and associated values
sl: Uredi seznam okoljskih spremenljivk in povezanih vrednosti

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Value
sl: Vrednost

en: Personal settings
sl: Osebne nastavitve

note: directory cache
en: Restart
sl: Znova zaženi

en: bytes
sl: bajtov

en: Gigabytes
sl: Gigabajti

en: Megabytes
sl: Megabajti

en: Kilobytes
sl: Kilobajti

en: The location is empty.
sl: Lokacija je prazna.

en: Supply a username and password below.
sl: Spodaj vnesite uporabniško ime in geslo.

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Hidden
sl: Skrito

en: Path to the desktop directory
sl: Pot do mape za namizje

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background transparency:
sl: Prosojnost ozadja:

en: Exclude other filesystems
sl: Izključi druge datotečne sisteme

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
sl: Izbriši datoteke

en: Output
sl: Izpis

en: %'d item selected | %'d items selected
sl[0]: %'d izbranih predmetov
sl[1]: %'d izbran predmet
sl[2]: %'d izbrana predmeta
sl[3]: %'d izbrani predmeti

en: Terminate (TERM)
sl: Končaj (TERM)

en: Confirm
sl: Potrdi

en: No
sl: Ne

en: Yes
sl: Da

en: Kill (KILL)
sl: Ubij (KILL)

en: Kill
sl: Ubij

en: Warning
sl: Pozor

en: Overwrite
sl: Nadomesti

en: Rename
sl: Preimenuj

en: %s (copy)%s
sl: %s (kopija)%s

en: Duplicate each selected item
sl: Podvoji vsak izbran predmet

en: link to %s
sl: povezava do %s

en: Create a symbolic link for each selected item
sl: Ustvari simbolno povezavo za vsak izbran predmet

en: Link to %s
sl: Povezava do %s

en: Installed Plugins
sl: Nameščeni vstavki

en: Group
sl: Skupina

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sl[0]:  (vsebuje %'d predmetov)
sl[1]:  (vsebuje %'d predmet)
sl[2]:  (vsebuje %'d predmeta)
sl[3]:  (vsebuje %'d predmete)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
sl: Izbor

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
sl: Nalaganje mape ...

en: Home
sl: Domov

en: Preparing
sl: Pripravljanje

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Go back
sl: Pojdi nazaj

en: Go To
sl: Pojdi na

en: Cut
sl: Izreži

en: Execute:
sl: Izvedi:

en: Run in _Terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Create New Folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Name
sl:  Ime

en: Create a new empty file inside this folder
sl: Ustvari novo prazno datoteko v tej mapi

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select Items Matching...
sl: Izberi predmete, ki se ujemajo z ...

en: Go Up
sl: Pojdi gor

en: _Go
sl: P_ojdi

en: Sort By
sl: Razvrsti po

en: Descending
sl: Padajoče

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Type
sl: Vrsta

en: By Name
sl: po imenu

en: By Size
sl: po velikosti

en: By Date
sl: Po datumu

en: By Owner
sl: Po lastniku

en: By Group
sl: Po skupini

en: By Permissions
sl: Po dovoljenjih

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
sl: Prikaži skrite datoteke

en: Show preview
sl: Prikaži ogled vsebine

en: Open terminal
sl: Odpri terminal

en: Execute Shell Command
sl: Izvedi lupinski ukaz

en: Search for
sl: Poišči

note: "Find..." "Search"
en: Compare files (diff)
sl: Primerjava datotek (diff)

en: Mount the volume associated with this folder
sl: Priklopi nosilec, povezan s to mapo

en: Unmount the volume associated with this folder
sl: Odklopi nosilec, povezan s to mapo

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
sl: Ustvari simbolno povezavo

en: New
sl: Novo

en: Create new file in the given directory
sl: Ustvari novo datoteko v podani mapi

en: Create a new empty folder inside this folder
sl: V tej mapi ustvari novo prazno mapo

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select
sl: Izberi

en: Unselect
sl: Odizberi

en: _About
sl: _O Programu

en: Execute File?
sl: Izvedem datoteko?

en: File Browser
sl: Brskalnik datotek

en: Open Folder W_indow
sl: Odpri o_kno mape

en: All
sl: Vse

en: Error while deleting.
sl: Napaka med brisanjem.

en: Text Completion
sl: Dopolnjevanje besedila

en: Clear History
sl: Počisti zgodovino

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... DATOTEKA1 DATOTEKA2

en: File
sl: Datoteka

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Actions
sl: Dejanja

en: Help
sl: Pomoč

en: Compare...
sl: Primerjaj ...

en: Clear
sl: Počisti

en: Down
sl: Dol

en: Up
sl: Gor

en: Tests
sl: Preizkusi

en: Number view:
sl: Številčni zapis:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
sl: Vnos

en: Output file
sl: Izhodna datoteka

en: Unified diff format
sl: Poenoten diff zapis

en: Lines:
sl: Vrstice:

en: Show in Context
sl: Prikaži v kontekstu

en: NAME
sl: IME

en: standard output
sl: standardni izhod

en: Output to File...
sl: Izhod v datoteko ...

en: No files found
sl: Ni najdenih datotek

en: Available options
sl: Razpoložljive možnosti

en: Verbose output debugging mode.
sl: Zgovoren način razhroščevanja.

en: Show version information
sl: Pokaži informacije o različici

en: Apply Recursively
sl: Uporabi po strukturi map

en: Enter password
sl: Vnos gesla

en: Loading data
sl: Nalaganje podatkov

en: Select Custom Icon
sl: Izberi ikono po meri

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sl: Povlecite le eno sliko za nastavitev ikone po meri.
