Rodent Beta - en to sk translation catalogue (197 entries)

en: Desktop
sk: Plocha

en: List files only
sk: Zobraziť iba súbory

en: Extract All Files
sk: Rozbaliť všetky súbory

en: Open in New Window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open in New Tab
sk: Otvoriť v novej karte

en: Create a compressed archive with the selected objects
sk: Vytvoriť komprimovaný archív so zvolenými objektmi

en: Create a new archive
sk: Vytvoriť nový archív

en: Install
sk: Inštalovať

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Information about the program
sk: Informácie o programe

en: Show Information
sk: Zobraziť informácie

en:  [Simulation]
sk:  [Simulácia]

en: Find
sk: Nájsť

en: Path
sk: Cesta

en: Recursive
sk: Rekurzívne

en: File type :
sk: Typ súboru :

en: Contains the _text
sk: Obsahuje _text

en: Extended regexp
sk: Rozšírené regexp

en: anywhere
sk: kdekoľvek

en: whole words
sk: celé slová

en: whole lines
sk: celé riadky

en: Apply
sk: Použiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Any
sk: Všetky

en: Regular
sk: Normálne

en: Directory
sk: Priečinok

en: Symbolic link
sk: Symbolický odkaz

en: Block device
sk: Blokové zariadenie

en: Character device
sk: Znakové zariadenie

en: Select Files...
sk: Vybrať súbory...

en: Select folder to search in
sk: Vybrať priečinok, ktorý prehľadávať

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Mount Point
sk: Prípojný bod

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: Partition
sk: Partícia

en: Partition type:
sk: Typ partície:

en: Failed to execute the mount command
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz 'mount'

en: address already in use
sk: adresa sa už používa

en: Properties
sk: Vlastnosti

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
sk[0]: %'u položiek
sk[1]: %'u položka
sk[2]: %'u položky

en: Cancel
sk: Zrušiť

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
sk: Informácie

en: Name:
sk: Názov:

en: Folder
sk: Priečinok

en: File Type
sk: Typ súboru

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou %s

en: None
sk: Žiadny

en: Size
sk: Veľkosť

en: Status
sk: Stav

en: Date Accessed
sk: Dátum prístupu

en: Permissions
sk: Práva :

en: Apply changes
sk: Použiť zmeny

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Read
sk: Čítať

en: Write
sk: Zapisovať

en: Execute
sk: Spustiť

en: Set UID
sk: Nastaviť UID

en: Group:
sk: Skupina:

en: Set GID
sk: Nastaviť GID

en: Others:
sk: Ostatný:

en: Path:
sk: Cesta:

en: %5d item | %5d items
sk[0]: %5d položiek
sk[1]: %5d položka
sk[2]: %5d položky

en: Owner
sk: Vlastník

en: unknown
sk: neznáme

en: Preview
sk: Náhľad

en: Select a folder
sk: Vyberte priečinok

en: Icons
sk: Ikony

note: //////////////// General
en: General
sk: Všeobecné

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
sk: Možnosti

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
sk: Kopírovať

en: Move
sk: Presunúť

en: Symbolic Link
sk: Symbolický odkaz

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
sk: Odstrániť

note: /////////////////////////
en: Advanced options
sk: Pokročilé možnosti

en: Edit the list of environment variables and associated values
sk: Upravte zoznam premenných prostredia a pridelených hodnôt

en: Variable
sk: Premenná

en: Value
sk: Hodnota

en: Personal settings
sk: Osobné nastavenia

note: directory cache
en: Restart
sk: Znovu spustiť

en: bytes
sk: bytov

en: Gigabytes
sk: Gigabytov

en: Megabytes
sk: Magabytov

en: Kilobytes
sk: Kilobytov

en: The location is empty.
sk: Umiestnenie je prázdne

en: Supply a username and password below.
sk: Zadajte užívateľské meno a heslo.

en: Username:
sk: Užívateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Hidden
sk: Skryté

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
sk: Aktivovať položky _dvojitým kliknutím

en: Background image
sk: Obrázok pozadia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background transparency:
sk: Priehľadnosť pozadia:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
sk: Podrobná

en: Exclude other filesystems
sk: Vynechať iné súborové systémy

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
sk: Odstrániť súbory

en: Output
sk: Výstup

en: %'d item selected | %'d items selected
sk[0]: vybraných %'d položiek
sk[1]: vybraná %'d položka
sk[2]: vybrané %'d položky

en: Terminate (TERM)
sk: Ukončiť (TERM)

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: Kill (KILL)
sk: Zabiť (KILL)

en: Warning
sk: Varovanie

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Rename
sk: Premenovať

en: %s (copy)%s
sk: %s (kópia)%s

en: Duplicate each selected item
sk: Vytvorí kópiu každej vybranej položky

en: link to %s
sk: odkaz na %s

en: Create a symbolic link for each selected item
sk: Vytvorí symbolický odkaz pre každú vybranú položku

en: Link to %s
sk: Odkaz na %s

en: Installed Plugins
sk: Nainštalované moduly

en: Group
sk: Skupina

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sk[0]:  (obsahujúci %'d položiek)
sk[1]:  (obsahujúci %'d položku)
sk[2]:  (obsahujúci %'d položky)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
sk: Výber

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
sk: Načítava sa priečinok...

en: Home
sk: Domov

en: Preparing
sk: Príprava

en: Reload
sk: Nahrať znovu

en: Go back
sk: Prejsť späť

en: Go To
sk: Prejsť na

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Execute:
sk: _Spustenie:

en: Run in _Terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Create New Folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Name
sk:  Meno

en: Create a new empty file inside this folder
sk: Vytvorí nový prázdny súbor v tomto priečinku

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select Items Matching...
sk: Vybrať odpovedajúce položky...

en: Go Up
sk: Prejsť vyššie

en: _Go
sk: Prejsť _na

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Descending
sk: Zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Type
sk: Typ

en: By Name
sk: podľa Názvu

en: By Size
sk: podľa Veľkosti

en: By Date
sk: Podľa dátumu

en: By Owner
sk: Podľa vlastníka

en: By Group
sk: Podľa skupiny

en: By Permissions
sk: Podľa práv

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
sk: Zobrazovať skryté súbory

en: Show preview
sk: Zobrazovať náhľad

en: Execute Shell Command
sk: Spustiť shellový príkaz

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
sk: Vytvoriť symb. odkaz

en: New
sk: Nový

en: Create new file in the given directory
sk: Vytvoriť nový súbor v danom priečinku

en: Create a new empty folder inside this folder
sk: Vytvorí nový prázdny priečinok v tomto priečinku

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select
sk: Vybrať

en: Unselect
sk: Odznačiť

en: _About
sk: _O programe

en: Execute File?
sk: Spustiť súbor?

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: All
sk: Všetky

en: Error while deleting.
sk: Chyba pri odstraňovaní.

en: Text Completion
sk: Dopĺňanie textu

en: Clear History
sk: Vyčistiť históriu

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... SÚBOR1 SÚBOR2

en: File
sk: Súbor

note: populate file item
en: Select File
sk: Voľba súboru

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Select Directory
sk: Vyber adresár

en: Exit
sk: Koniec

en: Diff Settings
sk: Nastavenia diff

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Actions
sk: Akcie

en: Help
sk: Nápoveda

en: About
sk: O programe

en: Compare...
sk: Porovnať...

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Down
sk: Dole

en: Up
sk: Hore

en: Next file
sk: Ďalší súbor

en: Previous file
sk: Predchádzajúci súbor

en: Tests
sk: Testy

en: Number view:
sk: Číselný pohľad:

en: Running
sk: Bežiaci

note: _("Directory or file selection")
en: Input
sk: Vstup

en: Output file
sk: Výstupný súbor

en: Unified diff format
sk: Unifikovaný diff formát

en: Lines:
sk: Riadky:

en: NAME
sk: NÁZOV

en: standard output
sk: štandardný výstup

en: Output to File...
sk: Výstup do súboru...

en: ****Empty file****
sk: ****Prázdny súbor****

en: No files found
sk: Nenájdené žiadne súbory

en: Available options
sk: Dostupné možnosti

en: Show version information
sk: Zobrazí informácie o verzii

en: Apply Recursively
sk: Použiť rekurzívne

en: Loading data
sk: Načítavajú sa dáta

en: Select Custom Icon
sk: Vybrať vlastnú ikonu

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sk: Prosím, pritiahnite a pusťte iba jeden obrázok pre nastavenie vlastnej ikony.
