Rodent Beta - en to pl translation catalogue (291 entries)

en: File difference and patch visualiser
pl: Plik różnicy i patch wizualizer

en: Desktop
pl: Pulpit

en: List files only
pl: Tylko wyświetlanie plików

en: Extract All Files
pl: Rozpakuj wszystkie pliki

en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Create a compressed archive with the selected objects
pl: Tworzy skompresowane archiwum z zaznaczonych obiektów

en: Create a new archive
pl: Tworzy nowe archiwum

en: Install
pl: Instaluj

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Information about the program
pl: Informacje o programie

en: Show Information
pl: Wyświetl informacje

en:  [Simulation]
pl:  [Symulacja]

en: Write CD/DVD
pl: Zapis CD/DVD

en: Basic rules:
    
    *  Will match any character zero or more times.
    ?  Will match any character exactly one time
    [] Match any character within the [] 
    ^  Match at beginning of string
    $  Match at end of string
pl: Podstawowe zasady:
    
    *  Odpowiada jakiemukolwiek znakowi występującemu 0 lub więcej razy.
    ?  Odpowiada jakiemukolwiek znakowi występującemu dokładnie jeden raz

en: Reserved characters for extended regexp are
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    In  basic regular expressions the metacharacters
    ?, +, {, |, (, and ) lose their special meaning.
    
    The  period  .   matches  any  single  character.
    The caret ^ matches at the start of line.
    The dollar $ matches at the end of line.
    
    Characters within [ ] matches any single 
           character in the list.
    Characters within [^ ] matches any single
           character *not* in the list.
    Characters inside [ - ] matches a range of
           characters (ie [0-9] or [a-z]).
    
    A regular expression may be followed by one
           of several repetition operators:
    ?      The preceding item is optional and matched
           at most once.
    *      The preceding item will be matched zero
           or more times.
    +      The preceding item will be matched one or
           more times.
    {n}    The preceding item is matched exactly n times.
    {n,}   The preceding item is matched n or more times.
    {n,m}  The preceding item is matched at least n times,
           but not more than m times.
    
    To match any reserved character, precede it with \. 
    
    Two regular expressions may be joined by the logical or
           operator |.
    Two regular expressions may be concatenated.
    
    More information is available by typing "man grep"
pl: Znaki zarezerwowane dla zaawansowanych wyrażeń regularnych to
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    W prostych wyrażeniach regularnych metaznaki
    ?, +, {, |, (, oraz ) tracą ich specjalne znaczenie.
    
    Znak kropki .  odpowiada jednemu znakowi.
    Znak karetki ^ oznacza początek linii.
    Znak dolara $ oznacza koniec linii.
    
    Znaki pomiędzy [ ] oznaczają jakikolwiek pojedynczy
           znak występujący w liście.
    Znaki pomiędzy [^ ] oznaczają jakikolwiek pojedynczy
           znak nie występujący w liście.
    Znaki występujące w [ - ] oznaczają przedział
           znaków (np. [0-9] lub [a-z]).
    
    Wyrażenie regulatne może być uzupełnione przez
           jeden z wielu operatorów powtarzania:
    ?      Poprzedzający element jest opcjonalny i może wystąpić
           wyłącznie jeden raz.
    *      Poprzedzający element może wystąpić zero
           lub więcej razy.
    +      Poprzedzający element może wystąpić jeden raz lub
           więcej razy.
    {n}    Poprzedzający element może wystąpić dokładnie n razy.
    {n,}   Poprzedzający element może wystąpić dokładnie n lub więcej razy.
    {n,m}  Poprzedzający element może wystąpić co najmniej n razy,
           ale nie więcej niż m razy.
    
    Aby wyszukać któryś z zarezerwowanych znaków poprzedź go znakiem \. 
    
    Dwa wyrażenia regularne mogę być połączone przy pomocy
           logicznego operatora or: |.
    Dwa wyrażenia regularne mogę być złączone.
    
    Po więcej informacji wpisz "man grep"
           w oknie terminala.

en: Find
pl: Znajdź

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Recursive
pl: Rekursywnie

en: Find hidden files and directories
pl: Znajdź ukryte pliki i katalogi

en: Stay on single filesystem
pl: Szukaj na jednym systemie plików

en: File type :
pl: Typ pliku :

en: Result limit
pl: Limit rezultatów

en: Contains the _text
pl: Zawiera _tekst

en: Case sensitive search
pl: Wyszukiwanie z rozróżnieniej wielkości liter

en: Extended regexp
pl: Rozszerzone wyrażenia regularne

en: Do not look into binary files
pl: Ignoruj pliki binarne

en: match :
pl: dopasowanie

en: anywhere
pl: gdziekolwiek

en: whole words
pl: całę słowa

en: whole lines
pl: całę linie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Any
pl: Dowolny

en: Regular
pl: Normalny

en: Directory
pl: Katalog

en: Symbolic link
pl: Link symboliczny

en: Socket
pl: Gniazdo

en: Block device
pl: Użądzenie blokowe

en: Character device
pl: Użądzenie znakowe

en: FIFO
pl: Kolejka FIFO

en: Maximum:
pl: Maksimum:

en: Search Complete
pl: Połączenie zakończone

en: Select Files...
pl: Wybierz pliki...

en: Select folder to search in
pl: Katalog do przeszukania

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Mount Point
pl: Punkt montowania

en: Mount point:
pl: Miejsce montowania:

en: Partition
pl: Partycja

en: Partition type:
pl: Typ partycji:

en: Failed to execute the mount command
pl: Montowanie nie powiodło się

en: address already in use
pl: adres jest już używany

en: Properties
pl: Właściwości

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
pl[0]: %'u element
pl[1]: %'u elementy
pl[2]: %'u elementów

note: ok and cancel buttons
en: Ok
pl: OK

en: Cancel
pl: Anuluj

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
pl: Informacja

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Folder
pl: Katalog

en: File Type
pl: Typ pliku

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Open with %s
pl: Otwórz za pomocą %s

en: None
pl: Brak

en: Size
pl: Rozmiar

en: Status
pl: Stan

en: Last Modification
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Date Accessed
pl: Czas dostępu

en: Permissions
pl: Prawa dostępu

en: Apply changes
pl: Zastosuj zmiany

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Read
pl: Odczyt

en: Write
pl: Zapis

en: Execute
pl: Wykonywanie

en: Set UID
pl: SUID

en: Group:
pl: Grupa:

en: Set GID
pl: SGID

en: Others:
pl: Inni:

en: Sticky
pl: "Bit klejący"

en: Path:
pl: Katalog:

en: %5d item | %5d items
pl[0]: %5d element
pl[1]: %5d elementy
pl[2]: %5d elementów

en: Owner
pl: Właściciel

en: unknown
pl: nieznany

en: Preview
pl: Podgląd

en: Select a folder
pl: Wybór katalogu

en: Icons
pl: Ikony

note: //////////////// General
en: General
pl: Ogólne

en: General Options
pl: Główne ustawienia

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
pl: Opcje

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
pl: Kopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Symbolic Link
pl: Dowiązanie symboliczne

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
pl: Usuń

note: /////////////////////////
en: Advanced options
pl: Zaawansowane opcje

en: Edit the list of environment variables and associated values
pl: Edytuj listę zmiennych środowiskowych i związanych z nimi wartości

en: Variable
pl: Zmienna

en: Value
pl: Wartość

en: Personal settings
pl: Ustawienia osobiste

note: directory cache
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months) strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Ple
en: %b %e  %Y
pl: %Y-%m-%d

note: strftime format for recent files strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number o
en: %b %e %H:%M
pl: %m-%d %H:%M

en: bytes
pl: bajty

en: Gigabytes
pl: Gigabajty

en: Megabytes
pl: Megabajty

en: Kilobytes
pl: Kilobajty

en: The location is empty.
pl: Adres jest pusty.

en: Supply a username and password below.
pl: Proszę podać poniżej nazwę użytkownika i hasło.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Hidden
pl: Ukryty

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
pl: Aktywowanie elementów _dwukrotnym kliknięciem

en: Path to the desktop directory
pl: Ścieżka do katalogu pulpitu

en: Background image
pl: Obrazu tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background transparency:
pl: Przezroczystość tła:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
pl: Szczegółowy

en: Exclude other filesystems
pl: Bez innych systemów plików

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
pl: Usuń pliki

en: Output
pl: Wyjście

en: %'d item selected | %'d items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d element
pl[1]: Zaznaczono %'d elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d elementów

en: Terminate (TERM)
pl: Zakończ (TERM)

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Kill (KILL)
pl: Zakończ (KILL)

en: Kill
pl: Zatrzymaj

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

en: Duplicate each selected item
pl: Powiela każdy z zaznaczonych elementów

en: link to %s
pl: dowiązanie do %s

en: Create a symbolic link for each selected item
pl: Tworzy dowiązanie symboliczne do każdego z zaznaczonych elementów

en: Link to %s
pl: Dowiązanie do %s

en: Installed Plugins
pl: Zainstalowane wtyczki

en: Group
pl: Grupa

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
pl[0]:  (zawiera %'d element)
pl[1]:  (zawiera %'d elementy)
pl[2]:  (zawiera %'d elementów)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
pl: Zaznaczanie

en: Reading directory:
pl: Czytanie katalogu:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
pl: Wczytywanie katalogu...

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Preparing
pl: Przygotowanie

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Go back
pl: Wstecz

en: Go To
pl: Idź do

en: Cut
pl: Wytnij

en: Execute:
pl: Wykonanie:

en: Run in _Terminal
pl: Uruchom w _terminalu

en: Create New Folder
pl: Utwórz nowy katalog

en: Name
pl: Nazwisko

en: Create a new empty file inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty plik w tym katalogu

en: Select _All
pl: Zaznacz _wszystko

en: Select Items Matching...
pl: Zaznacz pasujące elementy...

en: Go Up
pl: Do góry

en: _Go
pl: _Przejdź

en: Sort By
pl: Sortuj wg

en: Descending
pl: Malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Type
pl: Typ

en: By Name
pl: Według nazwy

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Date
pl: Wg daty

en: By Owner
pl: Wg właściciela

en: By Group
pl: Wg grupy

en: By Permissions
pl: Wg uprawnień

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Show preview
pl: Pokaż podgląd

en: Open terminal
pl: Otwórz terminal

en: Execute Shell Command
pl: Wykonaj polecenie powłoki

en: Search for
pl: Szukaj

note: "Find..." "Search"
en: Compare files (diff)
pl: Porównaj pliki (diff)

en: Mount the volume associated with this folder
pl: Montuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Unmount the volume associated with this folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z tym katalogiem

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
pl: Utwórz link symboliczny

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
pl: Odświerz (touch)

en: New
pl: Nowy

en: Create new file in the given directory
pl: Tworzy nowy plik w podanym katalogu

en: Create a new empty folder inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty katalog w tym katalogu

en: Paste
pl: Wklej

en: Select
pl: Zaznacz

en: Unselect
pl: Odznacz

en: _About
pl: _Informacje o

en: Execute File?
pl: Wykonać plik?

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: Open Folder W_indow
pl: Otwórz nowe _okno

en: All
pl: Wszystko

en: Error while deleting.
pl: Błąd podczas usuwania.

en: Text Completion
pl: Dopełnienie tekstu

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

en: Compare files line by line.
pl: Porównanie plików kolejnymi liniami.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
pl: Składnia: %s [OPCJA]... PLIK1 PLIK2

en: --help  Output this help.
pl: --help  Wypisanie tego helpu.

en: File
pl: Plik

note: populate file item
en: Select File
pl: Wybierz plik

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Select Directory
pl: Wybierz katalog

en: Select patch file
pl: Wybierz plik z patch'em

en: Create patch file
pl: Utwórz plik z patch'em

en: Switch to patch mode
pl: Przełącz do trybu patch'owania

en: Switch to diff mode
pl: Przełącz do trybu różnic

en: Exit
pl: Wyjście

en: Diff Settings
pl: Ustawienia różnic

en: Highlight text color
pl: Kolor tekstu dla zaznaczenia

en: Highlight background color
pl: Kolor tła dla zaznaczenia

en: Fill polygons
pl: Wypełnij polygony

en: Show line numbers
pl: Pokaż numery lini

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
pl: -i  --ignore-case  Ignorowanie różnic między wielkimi i małymi literami.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
pl: -E  --ignore-tab-expansion  Zignorowanie zmian spowodowanych rozwinięciem
                                TABów.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
pl: -b  --ignore-space-change  Zignorowanie zmian ilości znaków odstępu.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
pl: -w  --ignore-all-space  Zignorowanie znaków odstępu.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
pl: -B  --ignore-blank-lines  Zignorowanie zmian ilości pustych linii.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
pl: -d  --minimal  Usiłowanie znalezienia mniejszego zbioru zmian.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
pl: --speed-large-files  Duże pliki i rozrzucone małe zmiany.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
pl: --strip-trailing-cr  Pominięcie znaków nowej linii na wejściu.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
pl: -t  --expand-tabs  Rozwinięcie TABów w spacje w wyniku.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
pl: -T  --initial-tab  Wyrównanie linii przez użycie TABów.

en: Patch Settings
pl: Ustawienia patch'a

en: Verbose patch diagnostics
pl: Rozległe diagnostyki dla patch'a

en: Assume patch is reversed
pl: Przyjmij że patch jest odwrotny

en: Auto strip level
pl: Automatyczny poziom strip

en: Actions
pl: Akcje

en: View differences
pl: Zobacz różnice

en: View patch created differences
pl: Zobacz różnice utworzone przez patch

en: Apply patch to Hard Drive
pl: Zastosuj patch na twardym dysku

en: Undo patch to Hard Drive
pl: Odwróć patch na twardym dysku

en: Help
pl: Pomoc

en: About
pl: O

en: Compare...
pl: Porównaj...

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Down
pl: Dół

en: Up
pl: Góra

en: Next file
pl: Następny plik

en: Previous file
pl: Poprzedni plik

en: Select highlight text color
pl: Wybierz kolor tekstu dla podświetlenia

en: Select highlight background color
pl: Wybierz kolor tła dla podświetlenia

en: Tests
pl: Testy

en: Number view:
pl: Ósemkowo:

en: There is no next difference
pl: Nie ma następnej różnicy

en: Running
pl: Uruchomiono

en: There is no previous difference
pl: Nie ma poprzedniej różnicy

note: _("Directory or file selection")
en: Input
pl: Dane wejściowe

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
pl: -N  --new-file  Traktowanie brakujących plików jak pustych.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
pl: --unidirectional-new-file  Traktowanie brakujących pierwszych plików
                                   w pierwszym zestawie jako pustych.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
pl: -r  --recursive  Porównanie podkatalogów rekurencyjnie.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
pl: -a  --text  Traktowanie plików jako tekstowych.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
pl: --ignore-space-change    Zignorowanie wielkości liter przy porównywaniu
                             nazw plików.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
pl: -s  --report-identical-files  Informowanie gdy dwa pliki są takie same.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
pl: -x WZÓR  --exclude=WZÓR  Wykluczenie plików pasujących do WZORu.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
pl: -X PLIK  --exclude-from=PLIK  Pominięcie plików pasujących do wzorców w PLIKu.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
pl: -S PLIK  --starting-file=PLIK  Zacznij od PLIKu przy porównywaniu katalogów.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
pl: --from-file=PLIK1  Porównanie PLIKU1 z wszystkimi argumentami.
                       PLIK1 może być katalogiem.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
pl: --to-file=PLIK2  Porównanie wszystkich argumentów z PLIKIEM2.
                     PLIK2 może być katalogiem.

en: Output file
pl: Plik wyjściowy

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
pl: --normal  Wynik w postaci zwykłego diff-a.

en: Unified diff format
pl: Zunifikowany format diff

en: Lines:
pl: Linie:

en: Show in Context
pl: Pokaż kontekst

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
pl: -e  --ed  Wynik w postaci komend ed-a

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
pl: -n  --rcs  Wynik w postaci diff-a z RCS.

en: NAME
pl: UŻYTKOWNIK

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
pl: -D NAZWA  --ifdef=NAZWA  Wypisanie połączonego pliu dla pokazania różnic
                             w `#ifdef NAZWA'.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
pl: -q  --brief  Wypisanie wyniku tylko gdy pliki się różnią.

en: Side-by-side merge of file differences.
pl: Interaktywne połączenie plików.

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
pl: Prosze wybrać nazwe dla pliku patch'a w następnym dialogu.

en: standard output
pl: standardowe wyjście

en: Output to File...
pl: Zapis do pliku...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
pl: Nie wybrano żadnego pliku z patch'em

en: No directory to apply patch has been selected.
pl: Nie wybrano katalogu do (s)patch'owania

en: No left path has been selected.
pl: Nie wybrano ścieżki po lewej

en: No right path has been selected.
pl: Nie wybrano ścieżki po prawej

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
pl: Plik z patch'em nie może zostać otwarty w trybie do odczytu

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
pl: Pliki są identyczne
    (lub pliki binarne, które mogą ale nie muszą się różnić)

en: Patch file is not in unified format
pl: Plik z patch'em nie jest w odpowiednim formacie

en: ****Empty file****
pl: ****Pusty plik****

en: No files found
pl: Nie odnaleziono plików

en: Number of subdirectories:
pl: Liczba podkatalogów:

en: Binary comparison
pl: Porównanie binarne

en: couldn't allocate color
pl: nie mogę alokować koloru

en:  versus
pl: przeciwko

note: for debugging
en: Different block: -%d,%d +%d,%d
pl: Inny blok: -%d,%d +%d,%d

en: Available options
pl: Dostępne opcje

en: Verbose output debugging mode.
pl: Tryb pełnej informacji diagnostyczne.

en: Show version information
pl: Wypisz informacje o wersji

en: Apply Recursively
pl: Zastosuj do podkatalogów

en: Enter password
pl: Wprowadź hasło

en: Loading data
pl: Wczytywanie danych

en: Select Custom Icon
pl: Wybór własnej ikony

en: Please drag just one image to set a custom icon.
pl: Proszę przeciągnąć dokładnie jeden obraz, aby ustawić wygląd ikony.
