Rodent Beta - en to mai translation catalogue (157 entries)

en: Desktop
mai: डेस्कटोप

en: List files only
mai: सिर्फ फाइल सूचीबद्ध करू

en: Open in New Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू.

en: Open in New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू

en: Create a new archive
mai: एकटा नवीन अभिलेख बनाबू

en: Install
mai: संस्थापित करू

en: Uninstall
mai: विसंस्थापित करू

en: Information about the program
mai: प्रोग्रामक संबंधमे सूचना

en: Show Information
mai: जानकारी देखाबू

en: Find
mai: खोजू

en: Path
mai: पथ

en: Filter:
mai: फिल्टर:

en: Contains the _text
mai: पाठ सामिल करैत अछि (_t)

en: Apply
mai: लागू करू

en: Close
mai: बन्न करू

en: Any
mai: कोनो

en: Regular
mai: नियमित

en: Directory
mai: निर्देशिका

en: FIFO
mai: फीफो

en: Select Files...
mai: फाइलसभ चुनू...

en: Select folder to search in
mai: एकरामे खोजबाक लेल फोल्डर चुनू

en: Searching...
mai: खोजि रहल अछि...

en: Search results
mai: खोज नतीजा

en: Mount Point
mai: आरोह बिंदु

en: Mount point:
mai: माउन्ट पाइंटः

en: Partition
mai: विभाजन

en: address already in use
mai: पता पहिने सँ उपयोग मे अछि

en: Properties
mai: गुण

note: ok and cancel buttons
en: Ok
mai: ठीक

en: Cancel
mai: रद्द

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
mai: जानकारी

en: Name:
mai: नाम:

en: Folder
mai: फ़ोल्डर

en: File Type
mai: फाइल प्रकार

en: MIME Type
mai: माइम प्रकार

en: Encoding
mai: एनकोडिंग

en: Open with %s
mai: %s क' सँग खोलू

en: None
mai: किछु नहि

en: Size
mai: आकार

en: Status
mai: स्थिति

en: Date Accessed
mai: तिथिकेँ पहुँचल

en: Permissions
mai: अनुमतिसभ

en: Apply changes
mai: परिवर्तन लागू करू

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
mai: मालिक:

en: Read
mai: पढ़ू

en: Write
mai: लिखू

en: Execute
mai: चलाउ

en: Set UID
mai: यूआईडी सेट करू

en: Group:
mai: समूह:

en: Set GID
mai: जीआईडी सेट करू

en: Others:
mai: आन :

en: Sticky
mai: स्टिकी

en: Path:
mai: पथः

en: Owner
mai: मालिक

en: unknown
mai: अज्ञात

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: Select a folder
mai: फोल्डर चुनू

en: Icons
mai: प्रतीक

note: //////////////// General
en: General
mai: सामान्य

en: General Options
mai: सामान्य विकल्प

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
mai: विकल्प

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
mai: कापी करू

en: Move
mai: घसकाबू

en: Symbolic Link
mai: सिंबॉलिक लिंक

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
mai: हटाबू

en: Edit the list of environment variables and associated values
mai: एनवायरनमेंट वेरिएबल तथा संबंधित मूल्यसभक सूची केँ संपादित करू

en: Value
mai: मान

en: Personal settings
mai: निजी सेटिंग

note: directory cache
en: Restart
mai: पुनः प्रारंभ करू

en: bytes
mai: बाइटसभ

en: Gigabytes
mai: गीगाबाइट

en: Megabytes
mai: मेगाबाइट

en: Kilobytes
mai: किलोबाइट

en: The location is empty.
mai: स्थान रिक्त अछि

en: Supply a username and password below.
mai: प्रयोक्ता नाम आओर कूटशब्द नीच्चाँ भरू.

en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

en: Password:
mai: कूटशब्द:

en: Hidden
mai: नुकाएल

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
mai: दोहरा क्लिक सँ वस्तुकेँ सक्रिय बनाबू (_d)

en: Background image
mai: पृष्ठभूमि बिंब

en: Background color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: Background transparency:
mai: पृष्ठभूमि पारदर्शिता:

en: Output
mai: आउटपुट

en: Terminate (TERM)
mai: बन्न (टर्मि)

en: Confirm
mai: संपुष्ट करू

en: No
mai: नहि

en: Yes
mai: हँ

en: Kill (KILL)
mai: किल (किल)

en: Kill
mai: मारू

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Overwrite
mai: एकरा उप्पर लिखू

en: Rename
mai: नाम बदलू

en: %s (copy)%s
mai: %s (कॉपी)%s

en: Duplicate each selected item
mai: प्रत्येक चयनित वस्तु क' अनुकृति बनाबू

en: link to %s
mai: %s सँ लिंक अछि

en: Create a symbolic link for each selected item
mai: प्रत्येक चयनित वस्तु लेल एकटा सिम्बॉलिक लिंक बनाबू

en: Link to %s
mai: %s मे लिंक करू

en: Installed Plugins
mai: स्थापित प्लगइन्स

en: Group
mai: समूह

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
mai: चुनाव

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
mai: फोल्डर लोड कएल जाए रहल अछि...

en: Home
mai: घर

en: Preparing
mai: तैआरी

en: Reload
mai: पुनः लोड करू

en: Go back
mai: पाछाँ जाउ

en: Go To
mai: एकरामे जाउ

en: Cut
mai: काटू

en: Execute:
mai: चलाबू:

en: Run in _Terminal
mai: टर्मिनलमे चलाबू (_T)

en: Create New Folder
mai: नवीन फोल्डर बनाबू

en: Name
mai: नाम

en: Create a new empty file inside this folder
mai: एहि फ़ोल्डर क' भीतर एकटा रिक्त फाइल बनाबू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: _Go
mai: जाउ (_G)

en: Descending
mai: अवरोहण क्रम

en: Ascending
mai: आरोहण क्रम

en: Type
mai: प्रकार

en: By Name
mai: नाम सँ

en: By Size
mai: आकार सँ

en: By Date
mai: तिथि सँ

en: By Owner
mai: मालिक सँ

en: By Group
mai: समूह सँ

en: By Permissions
mai: अनुमति सँ

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
mai: नुकल फाइलसभ देखाबू

en: Show preview
mai: पूर्वावलोकन देखाबू

en: Execute Shell Command
mai: शेल कमांड चलाबू

en: New
mai: नवीन

en: Create new file in the given directory
mai: देल गेल निर्देशिकामे नवीन फ़ाइल बनाबू

en: Create a new empty folder inside this folder
mai: एकटा नवीन खाली फ़ोल्डर एहि फ़ोल्डर क' भीतर बनाबू

en: Paste
mai: साटू

en: Select
mai: चुनू

en: Unselect
mai: विचयनित करू

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: Execute File?
mai: फाइल चलाबू?

en: File Browser
mai: फ़ाइल ब्रॉउजर

en: All
mai: सभ

en: Error while deleting.
mai: मेटाबै क' दौरान त्रुटि.

en: Text Completion
mai: पाठ पूर्णता

en: Clear History
mai: इतिहास साफ करू

en: File
mai: फाइल

note: populate file item
en: Select File
mai: फाइल चुनू

en: Exit
mai: निकास

en: Actions
mai: क्रियासभ

en: Help
mai: मद्दति

en: About
mai: क' बारेमे

en: Clear
mai: खाली

en: Tests
mai: परीक्षण

en: Running
mai: चलि रहल अछि

note: _("Directory or file selection")
en: Input
mai: इनपुट

en: Output file
mai: आउटपुट फाइल

en: NAME
mai: नाम

en: Output to File...
mai: आउटपुट फाइल पर...

en: No files found
mai: कोनो फ़ाइल नहि भेटल

en: Available options
mai: उपलब्ध विकल्प

en: Show version information
mai: संस्करण सूचना देखाबू

en: Select Custom Icon
mai: पसंदीदा चिह्न चुनू... (_S)

en: Please drag just one image to set a custom icon.
mai: अनुकूलित चिह्न नियत करब लेल कृप्या सिर्फ एकटा छवि घीँच लाउ.
