Rodent Beta - en to br translation catalogue (138 entries)

en: Desktop
br: Burev

en: List files only
br: Restroù roll hepken

en: Open in New Window
br: Digeriñ en ur prenestr nevez

en: Open in New Tab
br: Digeriñ en ur vevennig nevez

en: Create a compressed archive with the selected objects
br: Krouiñ un diell koazhet gant ar restroù diuzet

en: Create a new archive
br: Krouiñ un diell nevez

en: Install
br: Staliañ

en: Information about the program
br: Keloù diwar-benn ar goulev

en: Show Information
br: Diskouez an titouroù

en: Find
br: Kavout

en: Path
br: Hent

en: Contains the _text
br: Enderc'hel a ra an des_tenn

en: Apply
br: Arloañ

en: Close
br: Serriñ

en: Any
br: An holl

en: Socket
br: Lugell

en: Select Files...
br: D&ibabit ar restroù ...

en: Select folder to search in
br: Diuzañ an teuliad ma vo klasket ennañ

en: Searching...
br: O klask...

en: Search results
br: Disoc'hoù ar c'hlask

en: Mount Point
br: Poent ar savadenn

en: address already in use
br: implijet eo ar chomlec'h c'hoazh

en: Properties
br: Perzhioù

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
br[0]: %'u ergorenn
br[1]: %'u ergorenn

note: ok and cancel buttons
en: Ok
br: Mat eo

en: Cancel
br: Nullañ

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
br: Titour

en: Name:
br: Anv :

en: Folder
br: Teuliad

en: File Type
br: Rizh restr

en: MIME Type
br: Doare-MIME

en: Open with %s
br: Digeriñ gant %s

en: None
br: Hini ebet

en: Size
br: Ment

en: Status
br: Stad

en: Last Modification
br: Kemm diwezhañ

en: Date Accessed
br: Deiziad an haeziñ

en: Permissions
br: Aotreoù

en: Apply changes
br: Arloañ ar c'hemmoù

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
br: Perc'henn :

en: Read
br: Lenn

en: Write
br: Skrivañ

en: Execute
br: Seveniñ

en: Set UID
br: Lakaat an UID

en: Group:
br: Strollad :

en: Set GID
br: Lakaat ar GID

en: Others:
br: All :

en: Sticky
br: Pegañ

en: %5d item | %5d items
br[0]: %5d elfenn
br[1]: %5d elfenn

en: Owner
br: Perc'henn

en: unknown
br: dianav

en: Preview
br: Alberz

en: Select a folder
br: Diuzañ un teuliad

en: Icons
br: Arlunioù

note: //////////////// General
en: General
br: Hollek

en: General Options
br: Dibarzhoù hollek

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
br: Dibarzhoù

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
br: Eilañ

en: Move
br: Fiñval

en: Symbolic Link
br: Arouezere

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
br: Lemel kuit

en: Value
br: Gwerzh

en: Personal settings
br: Arventennoù personel

en: bytes
br: okted

en: Username:
br: Anv an arveriad :

en: Password:
br: Tremenger :

en: Hidden
br: Kuzh

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
br: Bevaat an elfennoù gant un _daouglik

en: Path to the desktop directory
br: Hent renkell ar Vurev

en: Background image
br: Skeudenn an drekleur

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Exclude other filesystems
br: Ezlakaat ar reizhiad restroù all

en: Output
br: Ezkas

en: %'d item selected | %'d items selected
br[0]: %'d elfenn diuzet
br[1]: %'d elfenn diuzet

en: No
br: N'eo ket

en: Yes
br: Ya

en: Warning
br: Diwallit

en: Overwrite
br: Rasklañ

en: Rename
br: Adenvel

en: %s (copy)%s
br: %s (eilad)%s

en: Duplicate each selected item
br: Eilañ pep elfenn diuzet

en: link to %s
br: ere da %s

en: Create a symbolic link for each selected item
br: Krouiñ un ere arouezek evit pep elfenn diuzet

en: Link to %s
br: Ere davit %s

en: Installed Plugins
br: Lugentoù staliaet

en: Group
br: Strollad

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
br[0]:  (gant %'d ergorenn)
br[1]:  (gant %'d ergorenn)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
br: Diuzadenn

en: Reading directory:
br: Emaon o lenn ar renkell :

en: Home
br: Er-Gêr

en: Preparing
br: O prientiñ

en: Reload
br: Adkargañ

en: Go To
br: Mont da

en: Cut
br: Troc'hañ

en: Execute:
br: Erounit :

en: Run in _Terminal
br: Erounit en _Dermenell

en: Create New Folder
br: Krouiñ ur renkell nevez

en: Name
br: Anv

en: Create a new empty file inside this folder
br: Krouiñ ur restr c'houllo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: Select _All
br: Diuz pep tr_a

en: Go Up
br: Sevel

en: _Go
br: _Mont

en: Type
br: Rizh

en: By Name
br: Dre anv

en: By Size
br: Dre vent

en: By Date
br: Evit Deiziad

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
br: Diskouez ar restroù kuzhet

en: Execute Shell Command
br: Seveniñ an urzhiad shell

en: Mount the volume associated with this folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Unmount the volume associated with this folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: New
br: Nevez

en: Create new file in the given directory
br: Krouiñ ur restr nevez er renkell roet

en: Create a new empty folder inside this folder
br: Krouiñ un teuliad goullo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Unselect
br: Andibab

en: _About
br: _A-zivout

en: Execute File?
br: Seveniñ ar restr ?

en: File Browser
br: Furcher restroù

en: Open Folder W_indow
br: Digeriñ prenestr an teuliad

en: All
br: Holl

en: Error while deleting.
br: Fazi en ur ziverkañ.

en: Clear History
br: Goullonderiñ an istorig

en: File
br: Restr

en: Left
br: Tu kleiz

en: Right
br: Tu dehoù

en: Actions
br: Gwezhioù

en: Help
br: Skoazell

en: Down
br: Diskenn

en: Up
br: Sevel

note: _("Directory or file selection")
en: Input
br: Enkas

en: Output file
br: Restr ezkas

en: NAME
br: ANV

en: No files found
br: Restr ebet bet kavet

en: Number of subdirectories:
br: Niver a is-renkelloù :

en: Available options
br: Dibarzhioù hegerz

en: Show version information
br: Diskouez titouroù diwar-benn an doare

en: Select Custom Icon
br: Dibab un arlun personelaet

en: Please drag just one image to set a custom icon.
br: Mar plij, riklit ur skeudenn hepken evit ober un arlun personelaet.
